Zamknij
REKLAMA

Przez 6 lat był komendantem Policji w Śremie. Otrzymał generalską nominację...

11:20, 11.07.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda nadał stopnie generalskie siedmiu oficerom policji. Wśród nich jeden pochodzący z powiatu gostyńskiego, przez lata związany z tutejszą Komendą Powiatową Policji. Wręczenie nominacji odbędzie się 21 lipca podczas uroczystości z okazji Święta Policji.

Nominacje otrzymał pochodzący z powiatu gostyńskiego insp. Piotr Leciejewski, który policjantem jest od 1993 roku. Służbę rozpoczął w Komendzie Rejonowej Policji Poznań-Grunwald. W 1998 roku przeszedł do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, gdzie najpierw był śledczym pionu kryminalnego, następnie związał się z wydziałem prewencji, gdzie początkowo pełnił funkcję zastępcy naczelnika, a następnie naczelnika wydziału. Z gostyńskiej komendy odszedł w 2006 roku. W kolejnych latach (2008-2014)  pełnił funkcję m.in. Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie oraz I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. W marcu 2020 roku powierzono mu obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Poza insp. Piotrem Leciejewskim na wyższy stopień mianowani zostali: zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Roman Kuster, komendanci wojewódzcy we Wrocławiu (insp. Dariusz Wesołowski), w Opolu (insp. Rafał Kochańczyk), Lublinie (insp. Artur Bielecki) i Katowicach (insp. Roman Rabsztyn) oraz Komendant Biura Spraw Wewnętrznych Policji insp. Marek Ślizak.

Wręczenie nominacji odbędzie się 21 lipca podczas uroczystości z okazji Święta Policji. Gratulujemy awansu i cieszymy się mieszkaniec naszego regionu awansował na tak wysoki stopień.

Foto: Policja

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%