Zamknij
REKLAMA

Śremska drogówka zatrzymała w Borgowie 21-letniego pirata drogowego

13:53, 14.09.2021 | M.M
Skomentuj Zdj. poglądowe
REKLAMA

Policjanci śremskiej drogówki 13 września br. namierzyli w Borgowie 21-letniego motocyklistę, który pędził z prędkością 126 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Pirat drogowy stracił uprawnienia do kierowania na trzy miesiące, został ukarany mandatem i na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Policjanci proszą wszystkich kierujących, aby przestrzegali dozwolonych prędkości w ruchu drogowym. Niezależnie od planów bezpieczeństwo jest najważniejsze!

13 września br., o godz. 20.14, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Borgowie namierzyli motocyklistę, który pędził przez wieś z prędkością 126 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Kompletnie nieodpowiedzialnym piratem drogowym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Dolsk. Młody mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto został ukarany mandatem i jego konto „zasiliło” 10 punktów karnych.

Przy tej okazji przypominamy o tym, że najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od innego pojazdu.

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze, motocykliści powinni stosować kilka elementarnych zasad:

  • przestrzegać dozwolonych limitów prędkości
  • zachować szczególną ostrożność podczas manewru wyprzedzania
  • zawsze z wyprzedzeniem i wyraźnie sygnalizować zamiar wykonania manewru skręcania, czy też zmiany pasa ruchu
  • zachowywać bezpieczny odstęp od innych pojazdów
  • obserwować drogę, aby w razie niebezpiecznej sytuacji móc zareagować
  • zadbać o to, aby być widocznym na drodze

KPP w Śremie apeluje do wszystkich kierujących, aby przestrzegali dozwolonych prędkości w ruchu drogowym. Niezależnie od planów bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, niezależnie od wieku, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać o tym, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia i to zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

/ KPP Śrem /

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LodzikLodzik

0 0

Ten pirat to jakiś durny małolat, który jest z tego dumny i chwali się na faceboku 14:27, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%