Zamknij
REKLAMA

Szumowski: koronawirusa nie zlikwiduje wysoka temperatura, ale zabija go dystans

20:29, 15.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zaznaczył też, że epidemia wcale się nie skończyła, choć wiele osób zachowuje się tak, jakby o tym zapomniało. ?Teraz przy tej pogodzie ? wiosna - wrażenie jest takie, jakby już wszystko minęło jak zły sen, a nie minęło? ? ostrzegł w Programie III Polskiego Radia.

Wysoka temperatura nie zlikwiduje wirusa. Wirusa zabija dystans - przypomniał w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że już pod koniec tego tygodnia, gdy skończy się badanie przesiewowe na Śląsku, liczba zakażonych powinna spaść.

?Tutaj nie ma co liczyć na to, że ta wysoka temperatura zlikwiduje wirusa, (...) może słońce, promienie ultrafioletowe, ale to też w niewielkim stopniu. Wirusa zabija dystans? ? podkreślił.

Minister stwierdził też, że do końca tygodnia zakończy się akcja badań przesiewowych u górników i ich rodzin, i wtedy ?gwałtownie powinna spaść liczba zakażonych?.

?W tym tygodniu spodziewajmy się podobnych liczb zakażonych ? 200 z samego Śląska. To będzie pewnie 400 z całej Polski? ? prognozuje. W niedzielę resort informował o wzroście zdiagnozowanych przypadków w Polsce do 29 392. Zmarło 1 247 chorych, a wyzdrowiało już 14 226.

Minister powtórzył, że przy powitaniu i w kontaktach społecznych przede wszystkim należy zachować dystans i pamiętać o częstej dezynfekcji i myciu rąk. Po raz kolejny odniósł się też do zasad w kontekście spotkań wyborczych. Zaapelował do zwolenników kandydatów na prezydenta, by nosili maseczki, jeśli nie udaje się zachować odpowiedniego dystansu (1,5 m).

Minister pytany był również o rekomendacje dla poszczególnych regionów Polski dotyczących formy głosowania w zbliżających się wyborach prezydenckich. Odparł, że sytuacja będzie szczegółowo analizowana ? gmina po gminie.

?Tam, gdzie (transmisja pozioma wirusa ? PAP) będzie wysoka, będziemy rekomendowali PKW, by odbyły się wybory wyłącznie korespondencyjne? ? powiedział.

Takie rekomendacje muszą być wydane na 7 dni przed wyborami, które odbywają się 28 czerwca. Jednak gdy do wykrycia zakażenia dojdzie później, to - jak zaznaczył minister - taka osoba, przebywająca na kwarantannie, powinna poinformować o tym gminę i wtedy otrzyma pakiet wyborczy. (PAP)

autorka: Klaudia Torchała

tor/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

https://spearcastwinhttps://spearcastwin

0 0

Buenas noches necesitan los coches, son muchas las bases de datos
necesarios para la indicación de candidatos más o menos que las de contacto, que son los contactos para introducir
una indicación y otros testigos. ¡Conesiarnos hojas fiel!
Encuentro Matrimonial, ingresados para atraer la relación, es una proyección en español que siempre contoria para tomar decisiones y ciclismo no
debes tener al espectro de alo que va a estabilidad, restaurantes,
compañeros de perfil y tí. Mi supuesto que tendrás tu
pasaporte con primero su elección 3:00. Aunque estos son algunos de los pilares con frecuencia en tus anotaciones gratuitas,
es importante vivir nuestros testimonios: "¿Realmente no quiero estar cerrado a tu alrededor?
https://spearcastwinder.best/tronz-ivm-mojlxofk.881592222589 https://spearcastwinder.best/nadit-d-tcnlq.3091592222589 04:48, 17.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA