Zamknij
REKLAMA

Maseczki na ulicach. Nieprzemyślana decyzja ? Co sądzą śremianie?

21:01, 12.10.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Znowu maseczki na ulicach. „Nieprzemyślana decyzja!”. Co sądzą śremianie?
Stało się. Cała Polska, jak nie w czerwonej, to w żółtej strefie. Zasłanianie nosa i ust ponownie w przestrzeni publicznej. Oto co uważają śremianie!

Od 10 października br. cała Polska weszła do strefy żółtej. Obowiązują nowe obostrzenia, m.in. obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Teraz już nie tylko w sklepach i urzędach, ale również na ulicach. Ma to na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się covid-19.
Za nieprzestrzeganie tego nakazu grożą mandaty w wysokości do 500 zł!


Gdzie nie trzeba nosić maseczek? W parkach, lasach, na terenach zielonych. Uprawiać sport można bez maseczki, również tylko w tych miejscach, a jeżeli już będzie to ścieżka rowerowa – należy zakryć usta i nos.
Nadal obowiązuje zachowanie dystansu społecznego. Do tego większość ludzi już się przyzwyczaiła. A czy do noszenia maseczek na ulicach też można się przyzwyczaić? Zapytaliśmy kilku śremian co o tym myślą.

„Noszę maseczkę w miejscach publicznych, bo uważam że pomaga. Ludzie nie dmuchają na siebie, nie rozprzestrzeniają się bakterie. Skoro taki mamy nakaz to musimy nosić. Czy pomaga czy nie, nie chcę mandatu i zamierzam się stosować.”

Uważam, że przywrócenie obowiązku zasłaniania nosa i ust nie jest decyzją przemyślaną, a jedynie reakcją rządu na wzrost liczby zakażeń. W ostatnich miesiącach odnotowano spadki zachorowań, a problemem były jedynie kierunki wakacyjne, w których zbierały się tłumy. Teraz, jesienią dużo ludzi pozostaje w domach, ze względu na gorszą pogodę. Wzrost zakażeń zaczął się 3 tygodnie po rozpoczęciu zajęć szkolnych. Wydaje mi się, że to mogła być przyczyna wzrostu zakażeń. Dzieci najczęściej przechodzą covid-19 bezobjawowo, po powrocie ze szkoły, w domu, jak i w innych miejscach mogą zarażać innych.”

Martyna Makałowska

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Mam już kurwa dość tMam już kurwa dość t

0 1

My musimy, ale jaroslaw kaczka nie musi nosić. Kpina. Kiedyś nikt niczego nie nosił, nie zasłaniał nosa i ust ( z wyjątkiem kiboli na stadionach) i jakoś wszyscy żyli i teraz też byśmy przeżyli, ale straszenie społeczeństwa ma się dobrze, tak samo pranie mózgów przez mainstreamowe media,a w szczególności TVPIS 13:52, 13.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Brawo PISBrawo PIS

1 1

To przełącz na TVN. Tam ci piorą mózg od rana do wieczora. I nie obrażaj innych. POkazujesz poziom a raczej jego brak. 18:31, 14.10.2020


REKLAMA