Zamknij
REKLAMA

Przetestowani, ale niezaszczepieni nauczyciele. Niedługo otwarcie szkół.

12:08, 12.01.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Nauczyciele zdążą wrócić do szkół zanim zostaną zaszczepieni. W ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się covid-19 w tym tygodniu mogą dobrowolnie poddać się testom na obecność wirusa. Plan był inny.

Zapadła decyzja w sprawie powrotu do szkół uczniów. Podczas konferencji minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił, że 18 stycznia planowany jest powrót dzieci do szkół. Jednak nie wszystkich. Do stacjonarnego trybu nauczania powrócą uczniowie klas I-III, natomiast starsi będą kontynuować naukę zdalnie. Minister argumentował swoją decyzję tym, że to właśnie wśród najmłodszych dzieci nauka zdalna przynosi gorsze efekty.

Wydane zostały wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych. Wśród nich znajduje się punkt: ?Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na

infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel,

duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub

wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i

niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania

ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu)?.

Od 11 do 15 stycznia trwają testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników administracyjnych szkół. Badania te są dobrowolne i zgłosić może się każdy pracujący na terenie placówki oświaty. A co ze szczepieniami? Planowo nauczyciele przed powrotem do szkół mieli zostać zaszczepieni. Jednak termin ten został przesunięty. Na chwilę obecną nie są znane szczegóły odnośnie szczepień nauczycieli.

 

Martyna Makałowska

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA