Zamknij
REKLAMA

Nakaz zakrywania ust i nosa tylko maseczkami. Koniec z przyłbicami i szalikami

14:39, 24.02.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W Polsce od 16 kwietnia 2020 r. obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Do tego społeczeństwo stosuje najczęściej maseczki chirurgiczne, półmaski filtrujące, przyłbice, półprzyłbice, maseczki bawełniane, kominy i szaliki.

W Niemczech i Francji normy przewidują konieczność noszenia masek FFP2 lub innych zapewniających skuteczny poziom filtracji wirusów. Coraz więcej krajów zastanawia się nad takim wyznaczeniem konkretnego typu ochrony. Również Polski rząd rozważał doprecyzowanie przepisów o zasłanianiu ust i nosa.

Podczas dzisiejszej konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach obowiązujących od soboty 27 lutego br. 

W wojewódzkie warmińsko-mazurskim nastąpi powrót do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zostaną zamknięte hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe. W pozostałych województwach będą nadal utrzymane dotychczasowe zasady. Również od soboty obowiązywać będzie kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji, z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki lub posiadających negatywy wynik testu na koronawirusa. Wprowadzony został zakaz zasłaniania twarzy jedynie przyłbicą, chustą, szalikiem, kominem czy bandaną. Od 27 lutego do zakrywania ust i nosa mają służyć tylko maseczki.

Na pytanie o rodzaj rekomendowanych maseczek odpowiedziała prof. Stankiewicz-Paradowska:

"Maseczki rekomendowane to maseczki chirurgiczne i powyżej. Używać można też tzw. maseczek jednorazowych. Pamiętajmy, że kluczowe jest to, aby mieć maseczkę, która prawidłowo zasłania nos i usta".
 

Martyna Makałowska
 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%