Zamknij
REKLAMA

Wielkanoc 2021. Czy czeka nas powtórka obostrzeń z roku poprzedniego?

10:11, 25.02.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Rok temu święta Wielkiej Nocy przypadały 12 kwietnia. Właśnie w tym czasie obowiązywały m.in. ograniczenia w przemieszczaniu się, zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego, zamknięte zostały parki, bulwary i lasy, w sklepach wprowadzono limity osób i godziny dla seniorów.

Jeżeli chodzi o tradycje Wielkanocne, to kościoły były zamknięte, msze odbywały się online i nie miało miejsca nawet tradycyjne święcenie pokarmów. Warto przypomnieć, że właśnie rok temu ksiądz kanonik Ryszard Adamczak, proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie wpadł na nietypowy pomysł. Mszę Świętą postanowił odprawić na dachu probostwa. Wielu parafian uczestniczyło w tym wydarzeniu z okien i balkonów. 

Aktualnie z dnia na dzień rośnie liczba zakażeń COVID-19 w Polsce. Nastąpiła trzecia fala koronawirusa. Do świąt Wielkiej Nocy (4 kwietnia) jeszcze ponad miesiąc czasu. Sytuacja jest cały czas dynamiczna, na zmianę są wprowadzane i luzowane restrykcje.

Pytany na konferencji prasowej o obostrzenia w czasie przyszłych świąt Minister Zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział: „Nie rozważamy konkretnego rozwiązania w tej chwili, bo jest jeszcze ponad miesiąc czasu [...] Nastawienie jest takie, że jeżeli tylko będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali decyzje luzujące”.

Jednak doświadczeni mającymi kilkukrotnie sytuacjami nagłych i nieoczekiwanych nowych obostrzeń wiemy, że wszystko się jeszcze może zdarzyć. 

 

Martyna Makałowska

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%