Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowy jubileusz na Sikorskiego. "Czterdzieści lat minęło..."

22.02, 24.09.2022 . Aktualizacja: 08.10, 27.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj odbyły się obchody związane z 40- leciem Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Generała Władysława Sikorskiego w Śremie.

Już od godzin porannych trwały intensywne przygotowania do tego wyjątkowego jubileuszu. Pogoda jak na zamówienie! Dokładnie o godzinie 15.00 rozpoczęły się uroczystości. Pani Prezes Iwona Fogt powitała przybyłych gości i świętujących działkowców. Rozpoczęto od składania życzeń oraz gratulacji, które na ręce prezes Iwony Fogt kierowali kolejno: Aneta Wicher w imieniu Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, starosta śremski Zenon Jahns oraz burmistrz Śremu Adam Lewandowski.

Do życzeń przyłączyli się również prezesi ogródków działkowych z powiatu śremskiego. W wypowiedziach podkreślano dużą wartość ogródków i działek, które stanowią miejsce rodzinnych spotkań, wypoczynku i relaksu. Pani Prezes Fogt określiła je jako zielone płuca miasta.

Uroczystość była również okazją do uhonorowania najbardziej zaangażowanych działkowców, którym wręczono medale i pamiątkowe dyplomy.

 

Odznaka złota:

Tomczyk Irena, Przyjemski Tadeusz i Sędziak Jan

Odznaka srebrna:

Stefaniak Kazimierz, Sikora Tadeusz, Jędrzejczak Ryszard i Matelski Paweł.

Odznaka brązowa:

Łaznowska Bożena, Błaszczyk Eugeniusz, Urbaniak Jerzy, Fryder Marcin, Jaworski Marian i Pochylski Marek.

Podziękowania:

Śniedziewski Czesław, Nowicki Ireneusz, Błaszczyk Danuta, Chwaliszewski Zdzisław, Kasprzak Daniela, Kuszyńska Henryka i Michalak Augustyn

 

Po części oficjalnej nastąpił czas zabaw dla dzieci i dorosłych. Organizatorzy zadbali o bogate menu, w którym dominowała tradycyjna kuchnia: słodkie wypieki, kaszanka, pajda chleba ze smalcem, ogórek kiszony, grochówka.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%