Zamknij
REKLAMA

Remont ulic trwa w najlepsze. Czy dzięki temu stare miasto w Śremie odzyska świetność?

14.20, 22.11.2022 . Aktualizacja: 09.13, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Trwa przebudowa zabytkowych nawierzchni ulic Dąbrowskiego, Szewskiej i Młyńskiej! Tak aktualnie wyglądają efekty prac drogowców. Po zakończeniu działań w tym miejscu przyjdzie czas na najważniejszy etap, czyli przebudowę ciągu komunikacyjnego ulic Kościuszki i Wyszyńskiego. Czy dzięki temu prawobrzeżna część Śremu odzyska dawną świetność?

Śremskie uliczki właśnie przechodzą modernizację, dzięki której w regionie ma być bezpieczniej i atrakcyjniej. Aktualnie prowadzona inwestycja zakłada przebudowę nawierzchni ulic: Dąbrowskiego, Szewskiej i Młyńskiej. Zakres prac obejmuje roboty przygotowawcze, rozbiórki nawierzchni i krawężników, przełożenie istniejącej nawierzchni chodników i ulic, wykonanie nowej i roboty zagospodarowania terenu. Wymianę przejdzie nawierzchnia jezdni i chodników. Zabytkowa kostka granitowa zostanie przełożona. Zniknie też kamień polny. Chodniki utworzy szara kostka brukowa.

Modernizacji poddane zostały następujące odcinki:

  • ul. Dąbrowskiego - połączenie z ul. Kościuszki do ul. Piłsudskiego - 126,9 m
  • ul. Szewska - od rynku do ul. Mlyńskiej - dwa odcinki, w sumie 81 m
  • ul. Młyńska - od ul. Wyszyńskiego, ul. Piłsudskiego przy moście - 102,1 m

Remont prowadzony jest pod nadzorem konserwatora zabytków. Realizują go dwie firmy: Komplex-Bruk i Inwest Bruk. Aktualnie drogowcy działają już na wszystkich trzech ulicach. Z ulicy Dąbrowskiego zniknęła już stara nawierzchnia, powstaje nowa, pojawiły się też estetyczne chodniki, a oprócz tego w budowie jest dodatkowy wjazd dla rowerów na chodnik na ul. Piłsudskiego. Na ulicy Szewskiej najgorsza nierówna nawierzchnia z kamienia także została już rozebrana i widać fragmenty nowych chodników. Podobne rzeczy dzieją się na ulicy Młyńskiej. Przy okazji sprawdzane i w miarę potrzeby wymieniane są rury wodociągowe i gazowe.

W związku z remontami, do 6 grudnia br. niemożliwy będzie dojazd od ul. Matuszewskiego w ul. Szewską, ul. Dąbrowskiego oraz ul. Młyńską. 

Następnym ważnym zadaniem będzie inwestycja przebudowy ciągu komunikacyjnego starego miasta – ul. Kościuszki i ul. Wyszyńskiego. Modernizację ma przejść także śremski rynek. 

Gmina Śrem ma nadzieję, że niniejsze inwestycje wpłyną pozytywnie na atrakcyjność tzw. starego miasta i mieszkańcy będą chętniej spędzać czas w tym miejscu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KawaKawa

3 1

Koszmar na drogach nie da się już przez tzw centrum przejechać i do tęgi te autobusy ogromne a wysiada z nich 2-3 ludzi 16:00, 22.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BrewBrew

0 0

Brednie ? 18:28, 26.11.2022


REKLAMA
0%