Zamknij
REKLAMA

Kolejna wspaniała akcja! CZADowy Ekonom zebrał meble dla ubogich dzieci w Afryce

16.05, 16.11.2022 . Aktualizacja: 18.54, 17.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj zapakowali kilkaset mebli, które już niedługo zostaną wysłane do Kamerunu! To już druga w tym roku taka akcja CZADowego Ekonoma, który wspiera ubogie i potrzebujące dzieci w Afryce. Dzięki nim mali mieszkańcy wiosek mają szansę na lepszą przyszłość.

CZADowy Ekonom to inicjatywa społeczności Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie. Już od trzech lat katecheta Wojciech Szolek oraz uczniowie wspierają humanitarne akcje niosące pomoc ubogim dzieciom w Afryce. Kółko misyjne organizuje zbiórki pieniędzy i darów, które zaspokajają potrzeby mieszkańców wiosek Czarnego Lądu. Właśnie prowadzone są kolejne działania, dzięki którym dzieci zyskają warunki do nauki. 

To już druga taka akcja w tym roku! W styczniu CZADowy Ekonom wysłał pierwszy kontener ze Śremu. Transport zawierał 100 krzeseł i 120 stołów przekazanych przez Szkołę Podstawową nr 4 w Śremie. Podarunki pojechały do Ostrzeszowa Wielkopolskiego, gdzie zostały dorzucone przybory szkolne, a następnie do Gdańska, skąd dary popłynęły promem i ostatecznie dotarły do wiosek w Sierra Leone.

Kolejna zbiórka mebli zakończyła się w lutym. Zostało zebranych ok. 250 krzeseł, 190 stołów i 9 tablic! Meble te służyły uczniom w Szkole Podstawowej nr 6 w Śremie, a już niedługo będą użytkować je dzieci w Kamerunie. Przed wysyłką wszystko zostało naprawione i poddane konserwacji. Akcję wspomogli żołnierze WOT w Śremie. Meble były przechowywane w magazynie firmy Green Bike, a dzisiaj rozpoczęły drogę. Przed południem ekipa CZADowego Ekonoma, czyli uczniowie klasy 3LA (logistyka) zapakowali meble na ciężarówkę, która dojedzie do Fundacji "Serce Dla Afryki" we Wrocławiu. Następne odbędzie się pakowanie na kontener, który za ok. trzy miesiące powinien już dotrzeć do Kamerunu. Transport do Wrocławia odbył się dzięki pomocy firmy Dworczak Logistics z Niesłabina, która nieodpłatnie przewiozła meble. 

- Praca nie była łatwa, mebli było sporo i w ich załadowanie włożyliśmy wiele sił, ale cieszymy się, że się udało, bo warto pomagać! - skomentował Tymek.

Krzesła, stoły i tablice zostaną przekazane do domu dziecka prowadzonego przez misjonarza Dariusza Godawę i innych placówek w Kamerunie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%