Zamknij
REKLAMA

Prezenty świąteczne - kiedy warto zacząć o nich myśleć?

19.02, 17.11.2022 . Aktualizacja: 19.03, 17.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Większość Polaków mocno celebruje okres świąt Bożego Narodzenia. Lubimy ten czas, w którym wreszcie spotykamy się przy jednym stole z całą rodziną, odwiedzamy dawno niewidzianych znajomych i przy okazji tych spotkań obdarowujemy ich wyjątkowymi prezentami. No właśnie - te prezenty świąteczne nieraz bywają źródłem problemów, bo ciężko się je wybiera, zwłaszcza gdy zaczyna się to robić dopiero w grudniu. Kiedy zatem powinniśmy ruszyć na takie pierwsze świąteczne łowy podarunkowe, by choć trochę je sobie ułatwić albo zwiększyć swoje szanse na powodzenie całej akcji?

Okazuje się, że Polacy potrafią myśleć do przodu, bo jak udowadniają badania przeprowadzone kilka lat temu, większość z nas dokonuje zakupu prezentów świątecznych ze sporym wyprzedzeniem. Akurat w tym przypadku w końcu oduczyliśmy się zostawiania wszystkiego na ostatnią chwilę. Prezenty kupujemy przeważnie na samym początku grudnia, a spora część z nas robi to już w listopadzie. Wyjątki rozpoczynają zakupowe szaleństwo na dwa tygodnie przed świętami, ale są i tacy, którzy realizują je nawet w październiku, wrześniu czy jeszcze wcześniej. W którym miesiącu roku wypada więc ta idealna pora na szukanie świątecznych prezentów? Zależy to przede wszystkim od tego, czy bardziej chcemy iść w niska cenę prezentów, czy może jednak w ich unikatowość i wysoka wartość.

Pamiętajmy też, że nawet w sklepach okres świąteczny rządzi się swoimi prawami. Największą ilość gotowych propozycji na różnorodne podarunki dostaniemy właśnie w listopadzie i grudniu, a nie na początku stycznia bądź w lutym. Nie zawsze natomiast musimy wymyślać jakieś niestworzone prezenty świąteczne, zwłaszcza jeśli mamy na celu podarować je komuś, z kim nie jesteśmy w jakiejś bliższej relacji, bo jest to np. nasz szef albo dalsza ciocia lub kolega z pracy. Te uniwersalne podarunki trafiają natomiast do większości sklepów dopiero w listopadzie, więc wtedy właśnie możemy zacząć ich w tych sklepach szukać.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%