Zamknij
REKLAMA

Śremscy stróże prawa byli wzywani do interwencji z podejrzeniem o popełnienie samobójstwa

09:12, 10.09.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Dzień zapobiegania samobójstwom Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rocznie około 800 tysięcy osób popełnia samobójstwo. Sytuacja ta dotyczy osób obojga płci i różnych grup wiekowych. Jak wykazują statystyki samobójstwa są częstą przyczyną zgonów w osób w grupie wiekowej 15 do 30 lat a także osób w wieku 40 do 50 lat. W tym ostatnim przedziale większość stanowią mężczyźni.

Śremska komenda policji nie prowadzi odrębnej statystyki dotyczącej przyczyn zgonów w sprawach, które prowadzi. Może je jednak zliczyć na podstawie dziennych raportów.

Szczególnie dramatycznych okresem po względem samobójczych przypadków był w tym roku przełom czerwca i lipca. W dniach pomiędzy 30 czerwca a 5 lipca – śremscy stróże prawa trzykrotnie byli wzywani do interwencji związanych z podejrzeniem o popełnienie samobójstwa.

- We wszystkich tych przypadkach doszło do odebrania sobie życia przez powieszenie – informuje podinspektor Ewa Kasińska, rzecznik prasowy KPP w Śremie.

Na własne życie targnęli się mężczyźni: w Śremie (w okolicach Jeziora Grzymisławskiego), w samym Grzymysławiu oraz w jednej z wiosek w gminie Dolsk.

W takim dniu jak dzisiejszy rodzi się pytanie czy można w jakiś sposób zapobiec podobnym tragediom. Szczególnie symptomatycznym był śremski przypadek czterdziestolatka znad Jeziora Grzymisławskiego. Na kilka godzin przed śmiercią umieścił on na facebooku komentarz pod aforystycznym tekstem: „Marnujemy zdrowie, żeby dojść do pieniędzy, później marnujemy pieniądze, żeby dojść do zdrowia”. Komentarz ten zamieszczony o godzinie 14.52 brzmiał: „Na szczęście życie ma termin ważności, który kiedyś się kończy. Na szczęście”.

W kilka godzin później autor tych słów już nie żył. Powiesił się na drzewie.

Warto więc w dobie wszechogarniającego internetu zastanowić się nad niektórymi tekstami zamieszczanymi przez osoby określane tam jako „znajomi” – czasem można z nich sporo wyczytać….

Niestety cyfryzacja społeczeństwa, zalew drastycznych i pełnych przemocy i okrucieństwa gier, sięganie do nich przez niepełnoletnie dzieci nie wróży w takim dniu jak dzisiejszy niczego dobrego.

Mimo to – miejmy oczy szeroko otwarte na naszych bliskich, by nie ginęli w samotności.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone