Zamknij
REKLAMA

Śremski licealista najlepszy w Polsce

04:57, 14.11.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Jakub Morawiec uczeń klasy trzeciej z rozszerzoną historią w śremskim ogólniaku wywalczył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie w Białymstoku.

W finale Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej zwyciężył w kategorii szkół ponadpodstawowych. Zawody odbyły się 4 listopada w przepięknym budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Do szerokiego finału zakwalifikowano najlepszych zawodników z każdego województwa (pozostałe kategorie to szkoły podstawowe i open) ) Z około 150 uczestników zawodów finałowych do ścisłego finału wchodziła pierwsza szóstka z każdej kategorii. Po teście pisemnym Jakub zajmował drugie miejsce. W finale był bezkonkurencyjny. Wygrał stosunkiem punktów 21 do 16 z innym reprezentantem Wielkopolski, uczniem z Ostrowa Wielkopolskiego. Tym samym również w kategorii drużyn wojewódzkich, Wielkopolanie zwyciężyli.

Pytania dotyczyły życiorysów, osiągnięć, wyglądu polskich olimpijczyków oraz wiedzy na temat konkurencji olimpijskich. Konkursowym zmaganiom kibicowali byli sportowcy m.in. Wojciech Fortuna, złoto w 1972 r. w Saporro, czy Mieczysław Nowicki, brąz w 1976 r. w Montrealu.

Organizatorem piątego już finału Konkursu była Podlaska Rada Olimpijska Polskiego Komitetu Olimpijskiego wraz z Podlaskim Kuratorium Oświaty. Zwycięzcy oprócz satysfakcji i pucharu otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Krzysztof Grzesiak

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Znawca tematuZnawca tematu

1 0

Nie ma czym się zbytnio podniecać. Poziom uczestników finału ustnego w kategorii szkół ponadpodstawowych był bowiem żenujący. Żaden z nich nie uzyskał nawet 50% punktów możliwych do zdobycia. 23:21, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA