Zamknij
REKLAMA

Strasznie w niej śmierdzi, gdyż często przesiadują tam bezdomni

17:10, 29.11.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Patrol naszego portalu otrzymał sygnał od czytelnika, który prosił nas o zainteresowanie się sytuacją panująca w poczekalni śremskiego dworca autobusowego.

- Strasznie w niej śmierdzi, gdyż często przesiadują tam bezdomni. A przecież jest to miejsce publiczne, gdzie wielu ludzi czeka na autobus i powinno mieć do tego odpowiednie warunki – argumentował.

Pojechaliśmy tam w czwartkowe (29.11) w południe. W poczekalni było mało osób, wyglądających na młodzież szkolną. Pytamy o problem kierownika dworca.

- Tak jest do dla nas problem. Zdarza się, że faktycznie często przesiadują w poczekalni bezdomni. Często mają wypite i wszczynają awantury. Interweniujemy na policji albo w straży miejskiej. Na próżno, bo mundurowi twierdzą, że na „nieprzyjemne zapachy” nie ma paragrafów i nie można za to wyrzucić człowieka czekającego na autobus. Bo tak oni tłumaczą swoją obecność – relacjonuje Zbigniew Dołęga, kierownik placówki, który ma na biurku obraz z dworcowego monitoringu.

Nasz rozmówca wyjaśnia, że dochodzi czasami do awantur, wtedy policja przyjeżdża, ale skutek z interwencji jest mizerny, bo po jakimś czasie te same osoby pojawiają się na poczekalni znowu. W sumie w różnych okresach koczuje w dworcowej poczekalni maksymalnie pięć – sześć osób.

W tym samym dniu wieczorem – zastajemy dwóch mężczyzn, którzy przyznają, że nie mają dachu nad głową i faktycznie przyszli na poczekalnię trochę się ogrzać. Wyglądają na trzeźwych.

- To chyba nie jest przestępstwem, że tu siedzimy? Na noc i tak nas stąd wygonią i będziemy się tułać po różnych zakamarkach, by rano rozpocząć poszukiwanie puszek i butelek, by przeżyć jakoś kolejny dzień– mówią. Z uwagi na niesamowite rygory (podobno panujące w hostelu) nie zgłaszają się tam po schronienie. Zresztą – jak twierdzą - miejsc pewnie w schronisku przy ul. Dutkiewicza w Śremie, by tam dla wszystkich nie było. Przypomnijmy, że hostel w Nochowie został w tym roku zburzony i w jego miejscu powstaje dopiero nowy.

Opisany problem jest niewątpliwie problemem społecznym. Zapraszamy naszych czytelników do dyskusji nad jego rozwiązaniem.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

XYZXYZ

0 0

Jak dla mnie to przede wszystkim na dworcu śmierdzi papierosami, chociaż nie powinno się tam palić, prawda? 22:28, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA