Zamknij
REKLAMA

Śrem. To rodzice na własne życzenie upośledzają dzieci

19:35, 04.12.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Prawa dziecka to ważna sprawa

We wtorek (04.12) w sali Muzeum Śremskiego odbyła się konferencja zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej na poświęcona dzieciom i ich niezbywalnym prawom.

W tym roku mija 30 lat odkąd Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło wspólny dokument mówiący o prawach dziecka. Konwencja została podpisana 20 listopada 1989 roku. Jest to dokument obowiązujący we wszystkich państwach świata z wyjątkiem USA.

Uczestnicy spotkania (przeważali nauczyciele szkół i przedszkoli) mieli okazję wysłuchania wielu wystąpień dotyczących integracji usług społecznych, poszanowania praw dziecka czy modelu pracy rodziny wspierającej.

Po przerwie spektakl teatralny, była to inscenizacja na motywach satyry Janusza Korczaka pt. „Dzieci to…”, wystawiły uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Śremie pod kierownictwem nauczycielki Natalii Kaczmarek.

Niezwykle interesujący był wykład Magdaleny Mazur (dyrektor Centrum Neuroterapii i Neurorehabilitacji NSL) na temat życia i rozwoju dziecka. Prelegentka to logopeda z 15 – letnim doświadczeniem bezpardonowo wskazywała na nieodpowiednie działania rodziców w zakresie wychowywania swoich pociech.

- Dzieci, którym rodzice pozwalają na długotrwałe korzystanie ze smartfonów, tabletów, komputerów i innych nowinek technologicznych są poddawane przemocy. To rodzice na własne życzenie upośledzają dzieci – mówiła Magdalena Mazur.

Zdaniem uczestników konferencja była niezwykle pożyteczna dla poszerzenia wiedzy na temat pracy z dziećmi.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone