Zamknij
REKLAMA

Śrem. Co się stało w śremskim mini ZOO? Czy to był naprawdę wilk?

11:05, 31.01.2020 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Co pożarło zwierzęta w parku?
Tak zwana „wieść gminna” przyniosła w czwartek (31.01) do naszej redakcji informację o stadzie dzikich wilków grasujących nocą w śremskim parku miejskim i czyniących spustoszenie wśród zwierząt żyjących w tamtejszym mini ZOO. 
Poprosiliśmy o informację Straż Miejską, jako tą instytucję, która powinna naszym zdaniem coś na ten temat wiedzieć. 
- Komendanta nie ma będzie w poniedziałek, a tylko on może udzielać informacji – usłyszeliśmy w słuchawce od dyżurnego SM. 
Jeszcze kilka lat temu informacje na temat bieżących interwencji strażników miejskich publikowane były na stronie internetowej tej instytucji. Teraz nie ma po nich śladu. 
Administratorzy ZOO w parku absolutnie nie chcieli rozmawiać z nami na ten temat, odsyłając do rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Śremie. 
Adriam Wartecki – naczelnik Pionu Komunikacji Społecznej i Informatyzacji nadesłał w piątkowy (31.01) poranek następujące wyjaśnienie w tej sprawie:
„W dniu 23 stycznia 2020 roku, podczas porannego obchodu Śremskiego Zoo personel obiektu zauważył w zagrodzie dla mundżaków chińskich trzy zagryzione zwierzęta. Przejrzano nagrania monitoringu, który w nocy i  nad ranem na terenie Śremskiego Zoo zarejestrował duże zwierzę w obejściach zoo. Nagranie wideo zostało okazane służbom weterynaryjnym i myśliwym z lokalnych kół łowickich, które wykluczyły wilka. Po obejrzeniu materiału wideo stwierdzono, że zwierzęta zostały zagryzione przez psa w typie rasy husky syberyjski. Pies został pochwycony dnia 28 stycznia br. przez pracowników Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju i przewieziony do Schroniska, gdzie obecnie przebywa na kwarantannie”.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Nie lubię kejtrówNie lubię kejtrów

0 0

Jestem za zakazem posiadania psów, zwłaszcza w blokach 15:11, 02.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone