Zamknij
REKLAMA

Śrem. Szkoła podpisała list intencyjny z uczelnią zza Oceanu. Ale o szczegółach...

17:55, 13.02.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Ameryka stoi otworem!

W tym tygodniu wróciła ze Stanów Zjednoczonych delegacja starostwa powiatowego i Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Żeńska delegacja w składzie: Wioleta Jastrząbek – naczelnik wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu; Maria Bychawska – dyrektor ZST i Cecylia Szarzyńska – nauczycielka ZST – poleciała do USA, by podpisać list intencyjny o współpracy z Indiana University, Purdue University Indianapolis (stan Indiana).

Szkoła już trzeci rok współpracuje z amerykańskim uniwersytetem. Wykładowca tej placówki dr Mark Bannatyne prowadzi co roku do ZST zajęcia praktyczne z najnowszych technologii grafiki komputerowej.

- Cieszę się, że podpisany list intencyjny o dalszej współpracy otwiera nowe możliwości dla uczniów i kadry naszej szkoły. W pierwszym półroczu przyjedzie do Śremu Mark Bannatyne i przedstawimy szerzej społeczności szkolnej i mediom śremskim szczegóły dalszej współpracy – wyjaśnia dyrektor Maria Bychawska.

Szkoła przy ul. Staszica jest liderem wśród śremskich placówek ponadpodstawowych jeżeli chodzi o prowadzenie międzynarodowych programów edukacyjnych. Już w najbliższą niedzielę (16.02) – do Ubedy w Hiszpanii wylatuje 11 uczniów i 2 opiekunów, by wziąć udział w zajęciach kulturowo – językowych. Podobny wyjazd nastąpi w czerwcu.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA