Zamknij
REKLAMA

Śrem. Czujemy się wykluczeni. Proszę z tym wnioskiem udać się do Urzędu

15:08, 14.02.2020 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Patrol portalu - Szymanowo

Wykluczeni komunikacyjnie

Mieszkańcy Szymanowa (gm. Śrem) zwrócili się do nas z prośbą o interwencję dotyczącą komunikacji miejskiej. Od lutego zlikwidowano im bowiem jedno połączenie ze Śremem. Chodzi o autobus odjeżdżający z przystanku w Szymanowie o godzinie 6.24. To tą linią można się było dostać do Śremu, by stamtąd przesiąść się na autobus do Poznania.

- Połączenie to zostało zlikwidowane z uwagi na niewielką liczbę osób korzystających o tej porze z linii numer 10 – wyjaśnia przedstawicielka Totemu.

Problem większości mieszkańców Manieczek, Szymanowa i Psarskiego zasadza się jednak w czym innym.

- Czujemy się wykluczeni komunikacyjnie choćby z tego względu, że z tych trzech miejscowości jak obliczyliśmy około pięćdziesiąt dzieci uczęszcza do szkoły katolickiej. I codziennie w godzinach porannych i popołudniowych rzecz jasna w kierunku Śremu i z powrotem jedzie kilkadziesiąt pojazdów odwożących nasze pociech do szkoły. A wystarczyłby jeden autobus komunikacji miejskiej, który przykładowo wyjeżdżałby z Manieczek o 7.10 i zabierałby wszystkich po drodze. Gdyby wracał ze Śremu o 15.30 wszystko by pasowało – słyszymy od mieszkańców Szymanowa.

Trudno nie przyznać naszym rozmówcom racji, bo przecież te kilkadziesiąt pojazdów powiększa i tak już duże codzienne korki.

Tego typu wnioski i sugestie powinny być zgłaszane do urzędu miejskiego. My bez problemu możemy się dostosować do każdych zmian – słyszymy w firmie Totem.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

ŚremiankaŚremianka

1 0

Kilka lat temu zlozylam taki wniosek do UM w Śremie. Dotyczył on właśnie dojazdu do szkoły katolickiej z kierunku starego miasta: chodzilo o to, aby tak zaplanować jeden poranny kurs, by autobus podjeżdżał pod szkole ok. 7.50. Dzieci miałyby wtedy czas na dojście do szkoły, zmianę obuwia itp. Odpowiedź była kuriozalna: autobus podjeżdża przecież ok. 7.50 pod szkołę. Z Jezioran...
Mieszkańcom Szymanowa życzę powodzenia. Może nie zostaną pomyleni z mieszkańcami np. Pyszącej. 08:12, 17.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AfiAfi

0 0

Jest też autobus linii "2" wyjeżdzajacy z Piłsudskiego o godz. 7,40. 21:08, 23.02.2020


KierowcaKierowca

1 0

Czytam, czytam i czytam ten tekst... Nie stoję po żadnej ze stron, ale brakuje mi wypowiedzi urzędu. Czy zostało zadane pytanie burmistrzowi? Raczej nie i z całą pewnością nie. To "czasopismo" jest nastawione na krytykę władzy i gloryfikowanie nieudaczników z pisu. A mogę się założyć, że firma, która wozi ludzi sama zaproponowała wyrzucenie tego kursu. Nie będziemy wiedzieć, jak nie zapytamy w urzędzie... 07:52, 18.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ALE Z KIEROWCY NIEUDALE Z KIEROWCY NIEUD

0 0

Ciekawe kto się kryje za kierowcą... Od kiedy portalsremski jest czasopismem?
No cóż takich jak ty kierowca to mamy w urzędzie po stronie burmistrza - mowa o radnych 19:11, 19.02.2020


Kierowca 2Kierowca 2

0 0

Takie wzajemne trucie, ale faktycznie nic nie jest wspomniane, co na ten temat mówią "winowajcy". Trochę szkoda, bo obraz sytuacji były lepszy. 20:29, 19.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone