Zamknij
REKLAMA

W ramach programu "Pomoc Żywnościowa" wydano 93 tony jedzenia.

09:30, 04.09.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Informacja o realizacji w gminie Śrem PROGRAMU  OPERACYJNEGO POMOC  ŻYWNOŚCIOWA – kierowanego do tych osób i rodzin, które  z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych.

Od maja 2020r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2019.Pomoc żywieniowa byłą skierowana do osób najbardziej potrzebujących: rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, osobom starszym, osobom z niepełnosprawnością oraz rodzinom niepełnym.Adresaci Programu mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy żywnościowej oraz działań towarzyszących m.in. w formie warsztatów kulinarnych. W tej edycji warsztaty prowadzone były przez trenera z Banku Żywności.

Zajęcia miały na celu wskazać różne możliwości wykorzystania produktów otrzymanych z Banku Żywności, dlatego też uczestnicy uczyli się przygotowywać: makaron z pesto z pietruszki, kotlety z białej fasoli oraz ciastka marchewkowe i inne smaczne dania.W ramach Programu wydano 93 tony żywności, w których znajdowały się artykuły warzywne i owocne, skrobiowe, mleczne, mięsne, cukier biały, tłuszcze oraz dania gotowe. Na jedną osobę w Programie przeznaczone zostało około 50 kg żywności.Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie zakwalifikował do Programu przez wydanie skierowania 1839 osób na terenie gminy Śrem, w tym 778 dzieci, z czego 22% tych osób zamieszkuje tereny wiejskie.Żywność wydawana była od czerwca do sierpnia 2020r. w magazynie przy ul. Podwale 1 w Śremie zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374 z późn. zm.) oraz Wytycznych dotyczących działań realizowanych  w  ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2019 oraz środków z budżetu gminy Śrem.Szczególne podziękowania kierujemy do podmiotów, które wsparły nas w realizacji zadań Programu: sołtysom, dyrektorom i obsłudze szkół na terenach wiejskich, Wojskom Ochrony Terytorialnej, podmiotom gospodarczym:  Intermarche Śrem, firmie PAK-SYSTEM oraz firmie TOTEM.Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Programu. Przewidywany termin realizacji działań luty 2021r. Osoby zainteresowane wsparciem będą mogły ubiegać się o skierowanie od lutego 2021r. Kryterium uprawniające do wsparcia:1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1056 zł dla osoby w rodzinie. Szczegółowe informację można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Śremie pod numerem 666-349-808.

 

za-http://srem.pl/Aktualnosci-i-Wydarzenia/Realizacja-Programu-Operacyjnego-Pomoc-zywnosciowa

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA