Zamknij
REKLAMA

Pracodawcy w Poznaniu szukają pracowników - zobacz kogo brakuje!

16:11, 25.10.2021 | .
Skomentuj

Pracodawcy w Poznaniu szukają pracowników - zobacz kogo brakuje!

Poznań to miasto z tradycjami i bogatą historią. W tym półmilionowym mieście nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy, szczególnie w określonych branżach. Zobacz, kto jest najbardziej poszukiwany w Poznaniu i ile można zarobić na niżej wymienionych stanowiskach.

Kasjer w handlu detalicznym

Poznań to duże miasto, w którym nie brakuje sklepów, marketów i dyskontów. Szczególnie w tych ostatnich bardzo dotkliwie odczuwalny jest brak rąk do pracy. Pracodawcy oferują kandydatom na kasjerów nie tylko wysokie wynagrodzenia (w handlu pensje mocno podskoczyły w górę w ostatnim czasie), ale też liczne benefity pozapłacowe. O pracę kasjera najlepiej pytać blisko domu, dziś praktycznie w każdym markecie znajdzie się przynajmniej jeden wakat.

Początkujący kasjer zarabia około 3500 zł brutto, w zależności od tego, kto jest jego pracodawcą. Po przepracowaniu roku pensja na pewno wzrośnie. Jeśli chcesz pracować w sklepie, sprawdź oferty pracy w Poznaniu.

Księgowy

Poznań nie bez powodu nazywany jest stolicą polskiego handlu. To tu mają swoje przedstawicielstwa firmy handlowe, tu odbywają się liczne targi branżowe, tu znajdują się centra logistyczne i usług dla biznesu. Nie dziwi więc, że przy takim skumulowaniu handlu potrzebni są księgowi do prowadzenia rozliczeń. Firmy poszukują zarówno samodzielnych księgowych, którzy mogą w pojedynkę rozliczyć niedużą firmę, jak i pracowników, którzy dołączą do zespołu księgowego dużej firmy. Warunkiem jest odpowiednie wykształcenie.

Zarobki w księgowości zależą od zajmowanego stanowiska, średnio kształtują się w przedziale 4000 – 6000 zł brutto.

Kelner

Kelnerzy w Poznaniu mogą liczyć na zatrudnienie od ręki. Wiele restauracji i kawiarni zgłasza braki pracowników na tym stanowisku. To pokłosie pandemii i licznych zwolnień w pierwszej połowie ubiegłego roku. I chociaż branża gastronomiczna teoretycznie stanęła na nogi, to nie wszyscy pracownicy wrócili na dawne stanowiska. Poza kelnerami poszukiwani są także pomocnicy kuchenni i kucharze, jednak to kelnerów wymienia się najczęściej jako niezbędnych i brakujących w gastronomii.

Zarobki kelnerów to podstawa plus napiwki, a te trudno oszacować. Można jedynie spekulować, że im droższa restauracja, tym napiwki będą większe.

Kierowca

Aby zostać kierowcą, niezbędne jest prawo jazdy. W Poznaniu poszukuje się zarówno pracowników z prawem jazdy kategorii B, jak i C + E. Specyfika rynku wskazuje na braki w różnych segmentach, od transportu osób na krótkie odległości i dostaw jedzenia z restauracji oferujących je na wynos, poprzez transport samochodami ciężarowymi towarów na duże odległości. W tym ostatnim przypadku wygrani są kierowcy międzynarodowi, bo ich zarobki wynoszą kilka tysięcy euro, co w przeliczeniu na złotówki daje całkiem ładną kwotę.

Pracownik działu obsługi klienta

Praca w tym charakterze wymaga przede wszystkim posiadania tzw. kompetencji miękkich. Mniej liczy się wykształcenie i wiedza teoretyczna, bardziej faktyczne podejście do klienta i sposób odnoszenia się do niego. Od pracownika działu obsługi klienta oczekuje się łatwości nawiązywania kontaktów, komunikatywności, empatii, umiejętności negocjacyjnych. Przydatne są podstawy psychologii i znajomość technik sprzedażowych. Od osoby zatrudnionej na tym stanowisku oczekuje się utrzymania klienta dla firmy poprzez perfekcyjną obsługę. Średnie zarobki to 5000 zł brutto.

Przedstawiciel handlowy

Zadaniem handlowca jest zdobywanie dla swojego pracodawcy nowych klientów. Praca wymaga dużej samodzielności i samodyscypliny. Najczęściej jest realizowana poza biurem, nie ma sztywnych godzin pracy. Handlowca rozlicza się na podstawie osiągniętych wyników, więc jeśli chce dobrze zarobić, musi się postarać. Niezbędna w tej pracy jest umiejętność analizowania rynku, monitorowania zachowań konkurencji, przewidywania trendów zarówno w długim, jak i krótkim okresie, umiejętność tworzenia ofert i przedstawiania ich potencjalnym klientom. Trzeba też umieć stworzyć plan sprzedażowy. Jego realizacja najczęściej jest nagradzana premią.

Zarobki przedstawiciela handlowego zależą w dużej mierze od jego pracowitości, a także od branży, w której pracuje. Handlowiec pracuje za podstawę i prowizję, a ta może być bardzo wysoka. Najlepsi w tej branży zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.

Rekruter

Rekrutacja rekrutera brzmi nieco abstrakcyjnie, jednak jest faktem. W dobie problemów ze skompletowaniem kadry wiele firm stawia przede wszystkim na dobrych rekruterów z doświadczeniem i kontaktami w konkretnej branży. Tu stawia się przede wszystkim na fachowość, więc łatwiej będzie znaleźć pracę osobie z doświadczeniem. Zarobki rekruterów wynoszą średnio 5000 zł brutto. W dużych firmach i korporacjach są nieco wyższe.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%