Minoksydyl i Saw Palmett to środki pomagające w walce z nadmiernie wypadającymi włosami. Jaki mają wpływ na zdrowie? Czym się różnią? Między innymi na te pytania w pigułce odpowiadamy w tym artykule. Trzeba jednak wiedzieć, że prawidłowe podejście do leczenia problemu z łysieniem wymaga konsultacji z lekarzem trychologiem.
Minoksydyl to lek dostępny bez recepty, stosowany miejscowo. Działa on w wypadku łysienia androgenowego. Po nałożeniu na łysiejące miejsce wpływa on na ukrwienie skóry głowy, co stymuluje porost włosów. Jest skuteczny, jeśli łysienie dopiero się rozpoczyna. Zazwyczaj w pierwszych fazach łysienia włosy wypadają głównie na czubku głowy. Jeśli zaczynają pojawiać się zakola skuteczność minoksydylu może być niższa.Jeśli chcesz, aby leczenie było skuteczne, musisz być systematyczny i wsytrwały. Pierwsze efekty stosowania tego leku powinny być widoczne po około dwóch miesiącach stosowania. Wtedy łysienie zaczyna zwalniać, a włosy zaczynają się zagęszczać. Najlepsze efekty zauważysz zaś po pełnym roku stosowania. Minoksydyl to skuteczny lek, ale nie może być stosowany w przypadku chorób skóry głowy i na rany.
Saw Palmetto to naturalny środek z owoców palmy sabałowej. Jeśli więc szukasz naturalnych rozwiązań, to coś dla Ciebie. Przez wieki środek ten stosowali Indianie, aby leczyć choroby układu moczowego. Jest to więc jego dodatkowa zaleta. Może pomóc on nie tylko w walce z łysieniem, ale też z przerostem prostaty. Jest tak dlatego, że palma sabałowa hamuje wytwarzanie dihydrotestosteronu (DHT), który wpływa negatywnie zarówno na prostatę jak i owłosienie. Saw Palmetto to środek doustny, występujący głównie w postaci kapsułek. Wystarczy, że będziesz zażywał jedną kapsułkę dziennie. Jeśli nie lubisz kapsułek, możesz kupić też krople, które rozrabia się z wodą i wypija.
Jak widzisz, oba środki mają swoje zalety i wady. Minoksydyl to konkretny lek, którego działanie potwierdzają badania kliniczne. Jak każdy lek, potrafi on jednak mieć skutki uboczne,na przykład w postaci podrażnień. Za to Saw Palmetto, to naturalny środek, który wpływa dobroczynnie nie tylko na skórę głowy. Mimo wszystko jest to suplement, a nie lek.Przed podjęciem leczenia lub suplementacji, najlepiej najpierw porozmawiać z trychologiem.
Zdjęcie: AngieYeoh / Shutterstock.com
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz