Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt?

14.34, 28.07.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Wielu tych problemów można jednak stosunkowo łatwo uniknąć. Wystarczy przed rozpoczęciem poszukiwań kredytu dowiedzieć się, jakie czynniki składają się na ogólny koszt poniesiony przez nas w związku z uzyskaniem finansowania oraz jak banki oceniają naszą zdolność do jego spłaty. Najważniejsze związane z tym zagadnienia omawiamy w naszym nowym artykule. Zapoznaj się z kolejnymi akapitami i dowiedz, jak wybrać najlepszy kredyt oraz ocenić, czy masz szansę na uzyskanie finansowania na korzystnych warunkach.  

Kto może dostać kredyt? Jak ocenić zdolność kredytową i co się na nią składa?

Do wydania decyzji kredytowej bank potrzebuje wiarygodnych, szczegółowych informacji na temat twojej zdolności kredytowej. To, w jaki sposób ją oceni, zależy od różnych czynników, a poszczególne elementy algorytmu zwykle nie są dostępne do publicznej wiadomości i różnią się w zależności od danego banku. Niezależnie od tego wiadomo jednak, co przede wszystkim jest brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej - chodzi przede wszystkim o:

 

  • wysokość dochodów - zwykle musi być co najmniej trzykrotnie większa od raty dla kredyty o określonych parametrach;
  • źródło dochodów - powinny one być łatwe do udokumentowania oraz pewne przez cały okres kredytowania. Dlatego premiowane są umowy o pracę na czas nieokreślony;
  • historia kredytowa - jeśli w przeszłości notowaliśmy opóźnienia w spłacie kredytów lub mamy na koncie niespłacone zobowiązania, bank prawdopodobnie wyda decyzję odmowną. 

 

Całkowita kwota kredytu - od czego zależy? Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty kredytów?

Na rynku dostępne są najróżniejsze kredyty gotówkowe, a jedną z najważniejszych różnic jest sposób obliczania wysokości poszczególnych rat. Pod tym względem wyróżniamy kredyty z oprocentowaniem stałym oraz zmiennym. Te pierwsze może wydawać się nieco droższe, ale jest opcją dużo bezpieczniejsze. Dzięki czemu, że składa się z miesięcznych raty równych przez cały okres spłaty, chroni kredytobiorcę przed podwyżkami stóp procentowych - a te mogą przyczynić się do znacznego osłabienia domowego budżetu. 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania - co mówi o kredycie konsumenckim?

O tym, jaki będzie całkowity koszt kredytu, najwięcej powie nam wskaźnik RRSO - roczna rzeczywista stopa oprocentowania kredytu. W dużym skrócie, określa ona stosunek wszystkich kosztów finansowania do pożyczonej kwoty i jest obliczana w ujęciu 12-miesięcznym. Tego, jak kształtuje się RRSO w przypadku kredytów oferowanych przez poszczególne banki można dowiedzieć się na https://kredytowo.org/kredyt-300-tys-zl/.

 

Kredyt gotówkowy - jak ocenić i porównać wysokość kredytowanych kosztów finansowania?

Bez względu na to, czy wybieramy kredyt gotówkowy online czy też decydujemy się na załatwienie formalności w placówce, na koszt kredytu składać się będą różne opłaty. Najważniejsze wśród nich są:

  • prowizje - za udzielenie kredytu oraz wcześniejszą spłatę;
  • oprocentowanie;
  • ubezpieczenie - wymagane w wielu bankach. 

Analiza poszczególnych kosztów dla wybranej przez nas kwoty oraz okresu kredytowania pozwala najdokładniej ocenić atrakcyjność danej oferty. Sporo czasu można zaoszczędzić, korzystając z internetowych porównywarek takich jak ta dostępna pod adresem kredytowo.org

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%