Jak działa nagrzewnica gazowa?
Cała zasługa działania nagrzewnicy gazowej jest związana z wentylatorem znajdującym się z tyłu urządzenia, tam powietrze zostaje oddalone - w pierwszej kolejności przez specjalną komorę spalania, już tam jest od razu ogrzane do wysokiej temperatury, a kolejno do dalszych części urządzenia. Po zakończonym sukcesem procesie spalania (ma to miejsce w otwartej komorze), która jest do tego dedykowana, powietrze jest kolejno wypychane przez wentylator i wydmuchiwane z nagrzewnicy. Właśnie w taki sposób dochodzi do rozpowszechniania się po całym pomieszczeniu, tworząc odpowiednią temperaturę.
W jakich miejscach najlepiej użytkować nagrzewnice gazowe?
Biorąc pod uwagę szeroką skalę funkcjonowania oraz bardzo duży zasięg nagrzewnicy, poleca się je do wykorzystywania zwłaszcza w pomieszczeniach o dużych przestrzeniach, na przykład hale produkcyjne czy różnego rodzaju magazyny. Warto wspomnieć, że świetnie sprawdzą się również na placach budowy lub podczas remontów wnętrz, które potrzebują utrzymania wyższej temperatury. Nagrzewnica gazowa jest niezwykle efektywna, a dzieję się tak za sprawą wysokiej temperatury wylotowej powietrza, która może sięgać od 60 do nawet 300 °C. Wszystko zależy od określonego modelu urządzenia. Nagrzewnice w bardzo krótkim czasie nagrzewają wnętrze pomieszczenia o bardzo dużych wymiarach, jednocześnie oszczędzając czas oraz paliwo.
Zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania nagrzewnic gazowych
Można uznać, że nagrzewnice gazowe to bardzo bezpieczne urządzenia, aczkolwiek posiadają pewne warunki dotyczące odpowiedzialnego użytkowania, dzięki ich prawidłowego stosowania mamy pewność, że nic nam nie grozi. W sytuacji ogrzewania z udziałem paliwa, bez wykorzystywania przewodu kominowego, który odprowadza spaliny, należy pamiętać o doborze odpowiedniej wentylacji. Dlatego nagrzewnice gazowe polecane są w dużych wnętrzach, tam powietrze wymieniane jest cyklicznie w sposób naturalny. Ogólnie we wszelkich pomieszczeniach, w których stosuje się nagrzewnice, nie zaleca się spać. Te urządzenia należy wyłączyć, kiedy dane pomieszczenie będzie pełnić funkcję sypialni. Dobrze działające urządzenie wydobywa z siebie parę wodną, dwutlenek węgla oraz dwutlenek azotu, które są w zupełności bezpieczne dla użytkowników.
Nagrzewnice gazowe dostępne są na https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/nagrzewnice-i-promienniki/nagrzewnice-gazowe
Zapłon piezo w nagrzewnicach gazowych
Nagrzewnice gazowe dostępne na rynku są wyposażone w zapłon piezoelektryczny. Do działania ogrzewania tego typu niezbędny będzie zapalony płomień dyżurny, o nazwie potocznej po prostu świeczka. W takiej sytuacji używa się piezo, jest to łatwe do obsługi urządzenie, które w momencie naciśnięcia przycisku, tworzy iskrę elektryczną. W trakcie podpalania płomienia, trzeba w tym samym momencie włączyć i doprowadzić do przytrzymania przycisku armatury gazowej. To niezwykle efektywny i skuteczny sposób na włączenie nagrzewnicy gazowej.
Ilość zużycia gazu w nagrzewnicach gazowych
Modele dostępne w sklepach mogą zaskoczyć swoją specyfikacją. Wyróżniają się bardzo niewielkim zużyciem gazu na godzinę. Do ich działania potrzebny jest typ paliwa propan-butan. Te urządzenia działają na ciśnieniu zasilania gazem 0,7 bar. Te o mocy 15 kW zużywają 1,09 kg/h, a te o mocy 30 kW – 2,18 kg/h. To bardzo korzystny i ekonomiczny wynik, który w zupełności pozwala bardzo niskim kosztem ogrzewać duże wnętrza. Ich praca może być wykonywana nawet przez bardzo długi czas.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz