Zamknij

Tak się tworzy historia. Oddział WOPR-u Śremie. Pierwsze zadania postawione

19:39, 16.06.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W dniu dzisiejszym, w Obiekcie Śremskiego Sportu, odbyło się zebranie założycielskie Oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Początek spotkania to powitanie gości i ratowników przyszłego śremskiego Oddziału WOPR przez przewodniczącego spotkania Romana Bartkowiaka.

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych ze starostą Zenonem Jahnsem i burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim oraz prezes Wielkopolskiego WOPR-u Jerszyński Damian.

Roman Bartkowiak w swojej wypowiedzi przedstawił zebranym historię śremskiej Stanicy oraz ogromne zasługi śremskich ratowników, a zwłaszcza młodzieży, która aktywnie uczestniczy w szkoleniach podnoszących jakość świadczonej pomocy ratowniczej i medycznej. Warto przypomnieć, że szkolenia odbywają się również na morzu.

Roman Bartkowiak zwrócił w swej wypowiedzi na dwa ważne aspekty. Po pierwsze w Śremie jest potrzebny Oddział WOPR. Zważywszy na ilość kąpielisk w Wielkopolsce jak i sporą grupę bardzo dobrze wyszkolonych ratowników. Po drugie, aby ta grupa istniała i realizowała swoje zadania wynikające z nowego Statutu potrzebna jest stanica na jeziorze Grzymisławskim. Póki co, jak wspomniał Bartkowiak nie ma formalnego uregulowania prawnego, co do przynależności tego obiektu znajdującego się przy jeziorze.

Poproszony burmistrz Adam Lewandowski zapewnił, iż wysłał stosowne pismo do Zarządu Wielkopolskiego WOPR-u celem formalnego uregulowania. Adam Lewandowski jak i starosta poinformowali zebranych, iż będą wspierali działania Zarządu, który również został na tym zebraniu ukonstytuowany. Jej skład przedstawia się następująco:

 

Gabrysiak Krzysztof – prezes

Górkiewicz Michał – zastępca prezesa

Tomczak Marcin – skarbnik

Musielak Wiktoria – sekretarz

Gabrysiak Kacper członek Zarządu ds. Sprzętu

Bartkowiak Roman – członek Zarządu ds. Szkolenia.

 

Koniec spotkania to przede wszystkim ponowne zwrócenie uwagi na przekazanie prawne Stanicy przy jeziorze śremskiemu Oddziałowi WOPR.

Kolejny temat jaki pojawił się, to uregulowanie dotyczące korzystania na śremskim akwenie różnych sprzętów pływających. Do tego tematu wrócimy.

 

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz