Zamknij

Dla kogo derby? Do Śremu przyjechał vicelider ligi KSGB Manieczki

14:37, 04.06.2021 J.K Aktualizacja: 14:42, 04.06.2021
Skomentuj

Takiej ilości kibiców nie zgromadził żaden mecz w tym sezonie w Śremie. Piękna pogoda, derby i stawka meczu zachęciły kibiców obu drużyn do spędzenia czwartkowego popołudnia na stadionie w parku śremskim.

Do Śremu przyjechał vicelider ligi KSGB Manieczki, zespołu opartego na zawodnikach grających poprzednio w Warcie Śrem z trenerem z tego klubu. UKS Śrem po słabym meczu z Dolskiem potrzebowało 3 punktów do dalszej walki o awans do ligi okręgowej. Obie strony były świadome stawki meczu a emocje od pierwszej minuty były zarówno na boisku jak i na trybunach bardzo gorące.

Pierwsza połowa zdecydowanie dla Zielonych, którzy stworzyli znacznie więcej sytuacji pod bramką przeciwnika budując cierpliwie akcje od własnej bramki. Przewaga w posiadaniu piłki była znacząca. Kibice gospodarzy czekali na pierwszą bramkę do 30 minuty meczu kiedy po mądrym przerzucie Szymona Malińskiego do wychodzącego prawą stroną boiska Michała Wojciechowskiego pomocnik Zielonych pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce przeciwnika. Zieloni poszli za ciosem mając przewagę do końca pierwszej połowy. Niestety również rzuty wolne wykonywane zza linii szesnastki nie zostały dobrze wykorzystane.

Druga połowa przy wysokiej temperaturze powietrza i dużej intensywności gry była  wyzwaniem kondycyjnym dla zawodników. W 60 minucie meczu czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Manieczek ale Goście nie mając nic do stracenia musieli rzucić się do odrabiania strat. To spowodowało odsłonięcie się w grze obronnej. Zabójcze kontry UKS Śrem doprowadziły do trzech z rzędu sytuacji sam na sam. Niestety presja stawki meczu nie ułatwiała zadania co wpłynęło na skuteczność Gospodarzy. Dopiero trzecia akcja wyprowadzona podaniem na kontrę zakończyła się bramką w 92 minucie Szymona Malińskiego po podaniu Dawida Haufa.

Wygrana Zielonych z przebiegu całego meczu jak najbardziej zasłużona. Teraz Manieczki muszą liczyć na potknięcie UKS Śrem same mając przed sobą wyjazdowy mecz z liderem tabeli z Pępowa. Do końca sezonu zostały cztery kolejki. Zapowiada się emocjonująca końcówka ligi a stawką jest awans do ligi okręgowej. Po wczorajszym meczu bliżej awansu znów jest UKS Śrem.

UKS Śrem ? KSGB Manieczki 2:0 (1:0) bramki: Michał Wojciechowski, Szymon Maliński