Wielka radość w Książu Wielkopolskim. Kolejny raz karne zadecydowały

21:35, 15.09.2021 J.K Aktualizacja: 21:36, 15.09.2021
Skomentuj

Wielka radość w Książu Wielkopolskim

W czwartek, 15 września na stadionie Miejskim w Książu Wielkopolskim odbyło się spotkanie między miejscową Pogonią a KS Polonią Poznań w ramach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Tym razem rywalem Pogoni Książ była drużyna z Poznania, grająca na co dzień w lidze wyższej.

Dla gospodarzy mecz zaczął się bardzo dobrze. Już w trzeciej minucie Piotr Galusik strzelił bramkę. W pierwszej połowie okazji do bramek gospodarze mieli jeszcze kilka. Jednak pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pogoni 1:0.

Na początku drugiej połowy goście wyrównali dzięki bramce Patryka Tyżyka. Goście mieli jeszcze okazję wyjść na prowadzenie, gdyż nie wykorzystali rzutu karnego, którego obronił Adam Hyżyk.

W 83 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą bramki Filipa Osińskiego. Wydawało się, że tym razem obędzie bez karnych. Jednak w końcówce meczu wyrównującego gola strzelił Robert Sobkowiak.

Tym sposobem w Książu kibice drugi raz w ramach tych rozgrywek obejrzeli rzuty karne. Wcześniej Pogoń takim sposobem wyeliminowała wyżej notowanego rywala KS Clescevia Kleszczewo 8:7. Natomiast mecz z Polonią Poznań zakończył wynikiem 4:2. Adam Hyżyk tego dnia obronił trzy rzuty karne: jeden w trakcie meczu i dwa w serii rzutów karnych.

Przeciwnikiem czawrtej rundy będzie zwycięzca meczu: UKS Złoci Złotkowo – TLKS Zjednoczeni Trzemeszno.

Wynik 2:2.

3 minuta Piotr Galusik 1:0

56 minuta Patryk Tyżyk 1:1

83 minuta Filip Osiński 2:1

88 minuta Robert Sobkowiak 2:2

W rzutach karnych 4:2 dla gospodarzy!