Kultura

Zamknij

Powrót śremskiej tradycji! Wianki nad Wartą zainaugurowały lato

z.s 08:38, 22.06.2026 Aktualizacja: 08:45, 22.06.2026
Skomentuj Powrót śremskiej tradycji! Wianki nad Wartą zainaugurowały lato fot. portalsremski.pl

20 czerwca 2026 roku, po latach przerwy nad śremski brzeg Warty powróciło jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń plenerowych, czyli Wianki nad Wartą. 

Oficjalnymi organizatorami tego widowiskowego przedsięwzięcia były Śremski Ośrodek Kultury oraz Gmina Śrem. Sukces wydarzenia nie byłby jednak możliwy, gdyby nie kluczowa rola partnera logistycznego, czyli stowarzyszenia „Wodniacy” Śrem. Dzięki ich uprzejmości i udostępnieniu przestrzeni Mariny Śrem, całe wydarzenie zyskało bezpieczną i malowniczą oprawę tuż przy Warcie. 

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6359"}

Konkurs i ważna deklaracja

Wyjątkowy spektakl dla dzieci zaprezentował teatr plenerowy. Ważnym punktem programu było oficjalne ogłoszenie wyników konkursu, w którym dzieci projektowały swój wymarzony Śremski Ośrodek Kultury. Nagrody młodym artystom wręczał osobiście Burmistrz Śremu Grzegorz Wiśniewski, który osobiście uhonorował 13 najlepszych prac.

Tradycja nocy świętojańskiej nie mogłaby się obyć bez samych wianków. W ramach wydarzenia zorganizowano konkurs na najpiękniejszy, ręcznie pleciony wianek, w którym udział mogli wziąć wszyscy mieszkańcy. Ostatecznie oficjalnie nagrodzono autorów 3 najpiękniejszych wianków.

Podczas wręczania nagród Burmistrz Grzegorz Wiśniewski w swoim przemówieniu zadeklarował, że wspólnie z Dyrektor ŚOK Martyną Frąckowiak-Leśniczak już teraz intensywnie planuje kolejne edycje Wianków nad Wartą. Burmistrz obiecał mieszkańcom, że to wydarzenie na pewno nie zniknie z kalendarza na kolejną przerwę.

Widowiskową część wieczoru zapewnili ratownicy WOPR w Śremie. Na rzece Warcie przeprowadzili profesjonalny pokaz ratownictwa wodnego, prezentując publiczności kilka zaawansowanych technik ratowania osób znajdujących się w wodzie.

Na uczestników czekało również mnóstwo stoisk i atrakcji towarzyszących. Zainteresowaniem cieszyło się stanowisko przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Psarskie Iskierki”, które zadbało o podniebienia gości, oferując pyszne lokalne przysmaki. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, animacje i strefy kreatywne, a całe wydarzenie dopełniły koncerty, tradycyjne puszczenie wianków na wodę oraz widowiskowy pokaz ognia.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

::news{"type":"see-also","item":"89561"}

::news{"type":"see-also","item":"89534"}
 

(z.s)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%