Kolejny w ostatnim czasie mieszkaniec naszego regionu otrzymuje prestiżowe wyróżnienie.
Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości przyznano mieszkańcowi pobliskiej wsi Sosnowiec, wieloletniemu działaczowi związków rolniczych Leszkowi Musiałowi, który jest skarbnikiem w radzie wojewódzkiej NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych oraz wiceprzewodniczącym Komitetu Obrony Polskiej Ziemi „Placówka”. Został on uhonorowany 12 maja w Warszawie za całokształt swojej działalności w 39. rocznicę powstania „Solidarności” RI oraz 19. rocznicę powstania Komitetu.
Wspomniany medal nie jest jedynym odznaczeniem, jakie trafiło w tym roku w ręce Musiała. 17 marca w Gnieźnie otrzymał on także medal 100-lecia Powstania Wielkopolskiego w ramach uroczystości „Rolnicy oddają hołd Powstańcom w 100-lecie Niepodległości”.
0 0
Takich działaczy społecznych życzmy sobie jak najwięcej.Bezinteresowne zaangażowanie nominowanego powinno być przykładem dla działaczy teoretyków i im podobnych cwaniaków politycznych.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz