Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Brodnicy doczekali się. Woda ma już normalnie docierać do domów

15.25, 24.06.2022 M.M. Aktualizacja: 08.38, 27.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Były nerwy, łzy, rozpacz, artykuły i reportaże... Wreszcie udało się uruchomić tymczasową Stację Uzdatniania Wody w Piotrowie. Próbki wody otrzymały pozytywny wynik, co oznacza, że bez problemu można już zaopatrywać w bieżącą wodę mieszkańców gminy Brodnica. 

Mieszkańcy gminy Brodnica w ostatnim czasie doświadczyli czegoś strasznego. W XXI w. zostali bez dostępu do wody z sieci. W zasadzie woda była, ale z przyczyn technicznych niekiedy nie docierała do ich domostw. Ma to związek z realizowaną inwestycją budowy sieci wodociągowej Brodnica-Piotrowo i II etapu modernizacji Stacji Uzdatniania wody w Piotrowie, z której zasilane są okoliczne miejscowości. W związku z tym przez pewien czas w wodę zaopatrywała Stacja Uzdatniania Wody w Gaju. W wyniku zmiany ciśnienie wody w sieci zostało znacznie obniżone i zdarzały się nawet przerwy w dostawie. 

Warunkiem uruchomienia stacji tymczasowej w Piotrowie cały czas było osiągnięcie wymaganych parametrów jakościowych wody uzdatnionej. Przez długi czas wykonawca prac modernizacyjnych nie uzyskał należytych parametrów jakościowych wody. Kilkukrotnie uzyskane z próbek wody wyniki przekraczały dopuszczalną dla normę 100 jtk/1 ml. 

Dzisiaj Urząd Gminy Brodnica poinformował, że tymczasowa SUW w Piotrowie została uruchomiona.

"Uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym została uruchomiona tymczasowa stacja uzdatniania wody w Piotrowie, która obejmuje swym zasięgiem miejscowości Piotrowo, Kopyta, Grabianowo, Chaławy, Szołdry, Brodnica, Sulejewo, Sulejewo Folwark, Grzybno, Iłówiec Wielki, Sucharzewo, Rogaczewo, Ogieniowo i Żurawiec".

Stacja będzie zaopatrywać mieszkańców wskazanych miejscowości w wodę do czasu uruchomienia zmodernizowanego technologicznie obiektu Stacji Uzdatniania Wody w Piotrowie. Wynik badania wody w akredytowanym laboratorium z tymczasowej SUW potwierdził prawidłowy wynik próbki. Stan jakości wody z tymczasowej stacji będzie na bieżąco monitorowany. Natomiast miejscowości: Manieczki, Boreczek, Przylepki oraz Górka, tak jak przed rozpoczęciem inwestycji zasilane będą ze Stacji Uzdatniania Wody w Gaju.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%