Zamknij
REKLAMA

Nie ma na co czekać! Gmina Brodnica już niedługo ma ruszyć z budową kortu

19.40, 02.08.2022 M.M.
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy nie mogą się doczekać. Już niedługo będą mogli korzystać z kortu tenisowego z prawdziwego zdarzenia. Gmina otrzymała spory zastrzyk gotówki. Dzięki temu w gminie promowana będzie dyscyplina sportu, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Właśnie wystartował przetarg na budowę kortu.

Gmina Brodnica starała się o pozyskanie środków, które pozwolą na sfinansowanie budowy kortu tenisowego. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przystał na wniosek i postanowił wesprzeć sportowe przedsięwzięcie. Umowa o dofinansowanie w wysokości 127 707,00 zł została podpisana 21 lipca br. W sumie inwestycja ma kosztować 195 988,22 zł. 

Środki zdobyte, a więc nie ma na co czekać. Kilka dni później gmina opublikowała ogłoszenie o zamówieniu publicznym pn. "Budowa kortu tenisowego wraz z ogrodzeniem i energooszczędnym oświetleniem w ramach rozbudowy Brodnickiej Krainy Aktywności". Zamówienie obejmuje roboty budowlane zmierzające do budowy kortu. Inwestycja jest poddziałaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kort o wymiarach 18 m x 36 o nawierzchni ze sztucznej trawy ma posiadać wszystkie niezbędne do gry elementy, a także piłkochwyty z każdej strony. Obiekt będzie zabezpieczać ogrodzenie systemowe z paneli kratowych. Zaprojektowano też energooszczędne oświetlenie. Na czterech słupach oświetleniowych znajdzie się w sumie osiem opraw. 

Zamówienie zostało podzielone na trzy części. Wykonawcy mogą składać oferty dla całości lub wybranych części. Termin składania ofert minie 16 sierpnia br. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu trzech miesięcy od dnia przekazania placu budowy. 

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%