Zamknij
REKLAMA

To już potwierdzone info! W gminie Brodnica odbędą się dożynki

15.40, 02.08.2022 M.M.
Skomentuj
REKLAMA

Z pewnością będzie to wspaniała zabawa! Nie ma to jak dożynki. Już za dwa tygodnie mieszkańcy Brodnicy będą obchodzić Święto Plonów. Do wspólnej zabawy zapraszają całą lokalną społeczność, a także mieszkańców sąsiednich gmin.

W niedzielę 14 sierpnia br. odbędą się dożynki gminno-sołecko-parafialne w Brodnicy. Tradycyjnie obchody rozpocznie o godz. 15.00 msza święta dziękczynna w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy. Następnie spod kościoła przed Urząd Gminy przemaszeruje korowód dożynkowy. Po tym nastąpi oficjalna część, czyli przywitanie przybyłych gości, przedstawienie starostów dożynkowych i dzielenie chleba. Podczas dożynek wystąpi zespół Niecierpliwi. Ostatnią częścią będzie zabawa taneczna do nocy z DJ Ketrab.

Ze strony gastronomicznej będą m.in. kawiarenka KGW "Aktywne Brodniczanki", stoisko z wędlinami z dziczyzny WKŁ 86 "Sokół" w Poznaniu, gofry, lody, a także poczęstunek grochówką. Zaplanowanych jest też wiele atrakcji dla dzieci tj. zagroda wiejska, dmuchany plac zabaw czy malowanie twarzy. Nie zabraknie również pokazów OSP Brodnica.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%