Zamknij
REKLAMA

Poznawali Polskę jesienią! Gmina pozyskała wsparcie finansowe na szkolne wycieczki

16.30, 02.12.2022 Źródło: UM Książ Wlkp.
Skomentuj zdj. UM Książ Wlkp.
REKLAMA

Uczniowie większości gminnych szkół podstawowych mieli ostatnio okazję uczestniczyć w jesiennych wyprawach do Wrocławia i Torunia. Zwiedzanie tych pięknych, polskich miast było możliwe za sprawą podpisanego z Ministerstwem Edukacji i Nauki porozumienia, zgodnie z którym Gmina Książ Wlkp. uzyskała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach programu „Poznaj Polskę”. Na zorganizowane przez szkoły wycieczki, ksiąski samorząd otrzymał dotację w łącznej wysokości 20 000,00 zł.

Dzięki przyznanym środkom uczniowie zwiedzając Wrocław, poznali tamtejszy ogród botaniczny i Hydropolis, spacerowali po historycznym centrum miasta, a także udali się do znanego w całej Polsce Zoo. Tymczasem w Toruniu wycieczkowicze odwiedzili tamtejsze Planetarium oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Przypomnijmy, że założeniem ministerialnego programu jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie uczniom poznania naszej Ojczyzny, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Poprzez zorganizowane wycieczki zajęcia lekcyjne mogły odbyć się w terenie, miały ciekawą i praktyczną formę, a samo uczenie się oparte na rzeczywistym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzyło ich uczestnikom nowe warunki zdobywania wiedzy i umiejętności.

A dokąd konkretnie udali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym, Książu Wlkp. i w Mchach oraz co takiego zobaczyli - o tym w szczegółach mogą Państwo poczytać na stronach internetowych szkolnych portali: http://www.spchwalkowo.szkolnastrona.pl/http://spksiazwlkp.szkolnastrona.pl/https://spmchy.szkolnastrona.pl/.

(Źródło: UM Książ Wlkp.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%