We wtorek, 21 października, Szkoła Podstawowa w Książu Wielkopolskim zamieniła się w magiczny ogród pełen wzruszeń, refleksji i piękna. Wszystko za sprawą jubileuszowego XV Wieczoru Poezji, który w tym roku odbywał się pod wyjątkowym hasłem: „Miłość to najpiękniejszy kwiat życia, a wszyscy jesteśmy ogrodnikami”.
Goście i atmosfera wieczoru
Wydarzenie przyciągnęło liczne grono gości, wśród których znaleźli się m.in. Burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Przybylski wraz z radnymi, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice, a także sympatycy szkoły i poezji. Wspólnie dali się porwać w niezwykłą podróż przez świat emocji, uczuć i relacji – świat, który tego wieczoru rozkwitał nie tylko w słowach, ale i dźwiękach oraz tańcu.
[FOTORELACJA]5615[/FOTORELACJA]
Miłość – motyw przewodni w poezji, muzyce i tańcu
Motywem przewodnim tegorocznego wieczoru była miłość – ukazana jako siła życiowa, którą należy pielęgnować jak najcenniejszy kwiat. Uczniowie – niczym wrażliwi ogrodnicy – z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali różnorodne oblicza tego uczucia: od pierwszych zauroczeń, przez dojrzałą miłość, aż po refleksje nad jej przemijaniem i wartością w codzienności. Kulminacyjnym punktem spotkania były recytacje poezji – zarówno tej klasycznej, jak i współczesnej. Młodzi artyści z wielką wrażliwością i dojrzałością interpretowali wiersze, wzruszając publiczność szczerością i głębią emocji.
Każdy utwór był jak starannie zasiane ziarno – poruszał, inspirował, pozostawiał ślad. Wieczór poetycki wzbogacony został także muzyką, która wprowadzała w liryczny nastrój i podkreślała przesłanie wydarzenia. Uczniowie wykonali pełne emocji piosenki – zarówno delikatne, jak i dynamiczne – niosąc publiczności przesłanie nadziei, siły i piękna ukrytego w relacjach. Wrażenie zrobiły również choreografie taneczne.
Taniec – język emocji i przestrzeń dialogu
Taniec współczesny i liryczny dopełnił poetycką opowieść – gestami, ruchem i symboliką oddając subtelność i złożoność ludzkich uczuć. XV Wieczór Poezji był czymś więcej niż tylko wydarzeniem artystycznym – był lekcją wrażliwości, piękną przypowieścią o tym, że w świecie pełnym pośpiechu warto zatrzymać się na chwilę, aby dostrzec, co naprawdę ważne. Wspólne przeżywanie poezji, muzyki i tańca stworzyło wyjątkową przestrzeń do dialogu – nie tylko ze sztuką, ale i z samym sobą.
Wielkie podziękowania należą się organizatorom wydarzenia – nauczycielom: Teresie Janasik, Jolancie Barłożek, Bernadecie Garbarczyk, Patrycji Szaroszyk, Annie Tomczak oraz Romanowi Mulkowskiemu – za ich serce, pasję i zaangażowanie. To dzięki nim uczniowie mogli rozkwitnąć i podzielić się z innymi swoim talentem oraz wyjątkową wrażliwością.
[ZT]83823[/ZT]
[ZT]83814[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz