Zamknij
REKLAMA

Przekazując 1 % podatku możesz wesprzeć rozwój sportowy dzieci w Śremie

15.18, 10.02.2022 M.M.
Skomentuj
REKLAMA

Zbliża się termin rozliczeń PIT. Podatnicy mają możliwość przekazania 1 proc. swojego podatku organizacji pożytku publicznego lub osobie posiadającej numer KRS z uwagi na niepełnosprawność lub chorobę. Przekazując 1 proc. podatku nie traci się ani złotówki.

Od 2018 r. podatnicy nie muszą wypełniać wniosków ani deklaracji. Zajmuje się tym Krajowa Administracja Skarbowa, która bazuje na informacjach przekazanych przez podatnika w poprzednich zeznaniach, rejestrach własnych oraz państwowych. Przygotowane zeznania dostępne są od 14 lutego na Portalu Podatkowym. Będzie możliwość ich weryfikacji, akceptacji, odrzucenia lub uzupełnienia.

Podczas ich sprawdzania warto zastanowić się nad możliwością przekazania datku w postaci 1 proc. swojego podatku na wybrany cel.

Jeżeli podatnik w poprzednim roku wybrał organizację, której chciał przekazać 1 proc., to w tym automatycznie zostanie ona wpisana. Można ją zmienić wybierając z listy. Na liście możliwych do wsparcia znajdują się organizacje pożytku publicznego, fundacje, a także kluby sportowe.

W ubiegłym roku w Urzędzie Skarbowym w Śremie złożono 20 335 zeznań ze wskazanym 1% na rzecz OPP. Mieszkańcy przekazali wtedy na rzecz OPP 1 326 710,02 zł.

Klub Sportowy Warta Śrem zachęca wszystkich sympatyków, członków Akademii i kibiców do wspierania Akademii poprzez akcję przekazania 1 proc. podatku

- Nie tracąc nic, nie odkładając z własnego portfela oraz nie uszczuplając domowego budżetu możecie wspomóc rozwój sportowy dzieci, młodzieży. Sport to piękne wartości: uczciwość, sprawiedliwość, honor, kultura, gościnność, szacunek. Sport najlepiej uczy, wychowuje i integruje. Ale przede wszystkim sport to zdrowie! - przekonuje klub.

W minionych latach dzięki darowiznom Warta podniosła poziom szkolenia dzieci i młodzieży oraz przeznaczyła część środków na rewitalizację obiektu przy ul. Zamenhofa. Warciarze poinformowali, że mają ambitne plany stworzenia Football Parku. Mają nadzieję, że pomogą im w tym mieszkańcy chcący wesprzeć lokalny sport.

ŚREMSKI KLUB SPORTOWY "WARTA"
KRS: 0000161382 

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%