Zamknij
REKLAMA

Czegoś takiego jeszcze nie było! W gminie Śrem nagrywali teledysk z Sierżantem Pyrkiem

14:40, 17.05.2022 | M.M.
Skomentuj
REKLAMA

"Pyrku, pyrku przyjacielu..." Te słowa podśpiewuje sobie dziś całe Bodzyniewo. Właśnie zakończyły się prace nad kręceniem zdjęć do wyjątkowego teledysku. Planem filmowym była Szkoła Podstawowa w Bodzyniewie. Przed kamerą wraz z Sierżantem Pyrkiem wystąpili przedszkolaki i uczniowie. Projekt powstał dzięki współpracy lokalnych środowisk. Już niedługo będziemy mogli podziwiać efekty.

We wtorek 17 maja na terenie Szkoły Podstawowej im. gen. D. Chłapowskiego w Bodzyniewie (gm. Śrem) odbyły się zdjęcia do teledysku "Przyjaciel Pyrek". Specjalnie z tej okazji szkolną społeczność odwiedził Sierżant Pyrek, czyli znana wszystkim maskotka Wielkopolskiej Policji. 

Inicjatorem akcji był asp. szt. Krzysztof Tomaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, który zajmuje się profilaktyką, współpracuje ze szkołami i promuje "Pyrkową Krainę". Jak wyjaśnił, pewnego dnia zrodził się pomysł, żeby stworzyć piosenkę, a więc od razu wziął się za pisanie tekstu.

- Akcja ma na celu promocję i pokazanie współpracy pomiędzy lokalnymi instytucjami tj. Policja i szkoły. Dzięki niej udało się też zintegrować szkolne środowisko. Tekst piosenki jest bardzo pouczający. Szczególnie należy podkreślić czwartą zwrotkę, która mówi o bezpieczeństwie, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka - wyjaśnił inicjator. 

Aby piosenka powstała, oprócz tekstu niezbędna była melodia. W tym celu policjant odezwał się do Tomasza Walewskiego, który z dużym entuzjazmem podjął się stworzenia ścieżki dźwiękowej. Za wokal odpowiadały córki muzyka, Wiktoria i Liliana. 

Przez pewien czas trwało dopracowywanie utworu, aż w końcu przyszedł czas na dopełnienie dzieła w postaci nagrania teledysku. W tej części konieczne było znalezienie osoby, która nakręciłaby i zmontowała ujęcia. Asp. szt. Krzysztof Tomaszewski poprosił o pomoc w realizacji Wojciecha Majchrzaka z Klubu Relax. 

Na plan filmowy wybrano teren Szkoły Podstawowej im. gen. D. Chłapowskiego w Bodzyniewie, gdyż Sierżant Pyrek powstał właśnie specjalnie dla dzieci. Dodatkowo szkoła posiada duży, idealny do zdjęć teren. Pozostało tylko ustalenie dogodnego terminu i umówienie na wizytę Sierżanta Pyrka. 

Właśnie dzisiaj z samego rana rozpoczęło się kręcenie pierwszych ujęć. W teledysku wystąpili Sierżant Pyrek, uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, a także przedszkolaki. Już niedługo zaprezentujemy efekt tych wszystkich działań.

Pyrkowa Kraina skierowana jest głównie do najmłodszych dzieci. W miejscu tym policjanci przekazują ważne informacje i porady. Na stronie znajdują się także edukacyjne gry i zabawy. Zachęcamy do odwiedzenia www.pyrek.pl.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

FajfusFajfus

5 1

Bardzo fajna inicjatywa! Brawo dla Tomka i Krzycha!!! 06:28, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????

1 1

czy ania lewandoska wydała już oficjalną aprobatę? 11:10, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

f13f3f13f3

1 0

no co ty milicja z pis i takie coś 11:32, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

milicjamilicja

1 1

a kto uchroni nas przez pis-milicją? 11:54, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kangorkangor

1 1

a w australii zboki z lgbt pchaja sie do edukowania w przedszkolach dzieci !!!!???...jeden taki ubrany w ponczochy byl "goszczony" przez lewackie wladze w przedszkolu w Sydney ???!!! 15:48, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kangorkangor

1 1

a w australii zboki z lgbt pchaja sie do edukowania w przedszkolach dzieci !!!!???...jeden taki ubrany w ponczochy byl "goszczony" przez lewackie wladze w przedszkolu w Sydney ???!!! 15:48, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

.lo.lo

0 0

w wielkopolsce nie ma normalnych Polaków tam sam syf peowskoubeckich bezmózgowców rudego syfa lucyfera 18:28, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%