Zamknij
REKLAMA

To będzie pierwszy crossowy bieg w Śremie! Grand Prix Cross już w ten weekend

18.00, 20.09.2022 Redakcja/ Źródło: Śremski Sport
Skomentuj
REKLAMA

Śremski Sport wraz z Gminą Śrem oraz PGO S.A. Odlewnia Żeliwa, Odział w Śremie i Nadleśnictwem Konstantynowo zapraszają na cztery biegi w cyklu "Grand Prix Cross" - biegnij z duchem. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Pierwsza trasa będzie mierzyć 5,2 km. Zawodnicy wystartują przy wiacie rybackiej, a bieg zakończą na mecie przy orliku w Psarskiem. 

"Grand Prix Cross" - biegnij z duchem to cykl biegów crossowych na dystansach ponad 5 km po leśnych ścieżkach znajdujących się obok Śremskiego Zalewu między Psarskiem a Szymanowem. Start będzie znajdował się przy wiacie nad zalewem u zbiegu ulic Malczewskiego i Brzozowej, a meta przy Orliku Psarskie. Będą to wymagające biegi z licznymi podbiegami i zbiegami.

Terminy biegów:

  • 25.09.2022
  • 20.11.2022
  • 26.02.2023
  • 23.04.2023

Celem wydarzenia jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia, a także promowanie aktywności fizycznej na łonie przyrody. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej.

Udział może wziąć każdy, a osoby poniżej 16 r. ż. powinny mieć zgodę opiekunów. Wpisowe na każdy bieg wynosi 30 zł (lub 40 zł w dniu biegu w Biurze Zawodów). Natomiast zapis na wszystkie biegi tego cyklu kosztuje 100 zł.

Każdy uczestnik po ukończeniu biegu otrzyma medal, a medale z czterech crossów utworzą całość. Warunkiem sklasyfikowania w końcowej Gran Prix jest udział w co najmniej trzech z czterech biegów. Wręczenie nagród za całe Grand Prix odbędzie się po zakończeniu czwartego biegu i obejmować będzie klasyfikacje open oraz klasyfikacje w poszczególnych kategoriach.

Grand Prix finansowane jest ze środków budżetowych Gminy Śrem w ramach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

Więcej info na sremskisport.pl.

(Redakcja/ Źródło: Śremski Sport)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%