Zamknij
REKLAMA

Ewaluacja Budżetu Obywatelskiego Śremu. Mieszkańcy mogą wskazać, jak to powinno wyglądać

14.30, 27.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

​Za nami rozwiązanie tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu. Frekwencja nie była powalająca... Dlaczego mieszkańców nie interesują społeczne inicjatywy? Gmina Śrem bada opinię publiczną i sprawdzi, dlaczego tak się stało. W tym celu śremianie proszeni są o wypełnienie specjalnej ankiety. Być może dzięki temu, w przyszłym roku pojawi się więcej ciekawych projektów.

W tym tygodniu poznaliśmy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Śremu 2023. Jest to już siódma edycja BO w Śremie. W ciągu 10 dni mieszkańcy gminy oddali w sumie 15 269 głosów. Każdy głosujący wybierał trzy projekty z kategorii: ogólnogminne, lokalne miejskie i lokalne wiejskie. Do rozdysponowania jest 1 mln zł, które sfinansują wygrane projekty. 

W tym roku zainteresowanie akcją było bardzo małe. Gmina Śrem zamierza zachęcić mieszkańców do uczestnictwa w BO. Właśnie powstała specjalna ankieta dotycząca oceny i propozycji zmian. Celem badania jest przygotowanie się do budżetu obywatelskiego w kolejnych latach, w taki sposób, by coraz więcej mieszkańców aktywnie brało udział w składaniu projektów i głosowaniu.

Ankietowany w pierwszej części musi odpowiedzieć na pytania o udział w BO i skąd się o nim dowiedział. W dalszej części możliwa jest ocena poszczególnych etapów. Mieszkańcy mogą ocenić także podział projektów i zaproponować działania, które ulepszą BO w kolejnych latach. Ankietę zamyka krótka metryczka. 

Ankieta dostępna jest na stronie srem.pl do 14 października br. 

[ZT]49872[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Szczery do bóluSzczery do bólu

0 0

Moja propozycja: koniec z infrastrukturą sportową dla szkół. Piątka i szóstka za dużo już tego wszystkiego mają, podział na dzielnice i równa promocja i reklama wszystkich projektów a nie tylko wybranych, związanych tylko tych ze szkołami oczywiście 22:19, 27.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taktak

0 0

Też uważam, że powinien być jakiś podział. Wszystko jest na jezioranach, a urząd narzeka że stare miasto obumiera.... ciekawe dlaczego? 08:09, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%