Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj uczniowie LO w Śremie obchodzili 275. rocznicę urodzin patrona szkoły

16.30, 29.09.2022 M.M. Aktualizacja: 10.24, 30.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Śremie miała ważny dzień. Z okazji 275. rocznicy urodzin patrona szkoły odbyło się uroczyste odsłonięcie dwóch nowych tablic w wyjątkowej galerii. 

W 2022 r. mija 200 lat od śmierci Józefa Wybickiego, 275 lat od jego urodzin i 225 lat od powstania "Pieśni Legionów Polskich" we Włoszech. Społeczność LO w Śremie każdego roku pamięta o swoim patronie. Dzisiaj postanowili uczcić ten dzień umieszczeniem w Galerii Wybitych Absolwentów dwóch tablic przedstawiających historię szkoły. 

Uroczystość rozpoczęła się zebraniem w auli szkoły. Zebranych przywitała Gabriela Wasielewska Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Wybickiego. Przypomniała uczniom ważne daty związane z gen. Wybickim i szkołą. Z kolei krótki życiorys Józefa Wybickiego przybliżył uczniom Radosław Franczak Prezes Stowarzyszenia Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego i pracownik Muzeum Śremskiego. 

Następnie wszyscy przeszli na szkolny korytarz, w którym znajduje się Galeria Wybitnych Absolwentów. W uroczystym odsłonięciu tablic wziął udział także Tadeusz Wełyczko, absolwent szkoły z 1978 r., który zaprojektował galerię. Na koniec uczestnicy uroczystości odśpiewali Hymn Polski przy popiersiu gen. Józefa Wybickiego przy wejściu do szkoły.

[ZT]49922[/ZT]

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%