Zamknij
REKLAMA

Mieszkanki gminy Śrem mogą skorzystać z bezpłatnych profilaktycznych badań

17.00, 30.09.2022 .
Skomentuj zdj. poglądowe
REKLAMA

Stowarzyszenie Nochowo - wieś z przyszłością zaprasza mieszkanki gminy Śrem na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Mobilne gabinety przyjadą do Nochowa 11 października br. Tego dnia kobiety będą miały okazję na odbycie ważnych profilaktycznych badań.

Nowo powstałe Stowarzyszenie Nochowo - wieś z przyszłością organizuje wiele działań zdrowotnych na rzecz mieszkańców sołectwa i okolic. Teraz najbliższym wydarzeniem będą bezpłatne profilaktyczne badania kierowane do kobiet. 

We wtorek 11 października do Nochowa przyjadę mobilne gabinety Mammobus i Cytobus. Pojazdy zaparkują przy ul. Szkolnej w sąsiedztwie sceny plenerowej i szkoły Podstawowej w Nochowie. Gabinety będą czynne w godz. 14.00 - 17.00. Tego samego dnia odbędą się także warsztaty samobadania piersi.

- Podstawą zdrowia jest profilaktyka i edukacja, do której zachęcam i zapraszam - mówi Magdalena Jahns Wiceprezes Stowarzyszenia Nochowo - wieś z przyszłością. Rak szyjki macicy nie jest chorobą uwarunkowaną genetycznie. Każda kobieta w każdym wieku może być narażona na zachorowanie, dlatego namawiam do zapisów na badania - dodaje.

Na badania mammograficzne zapraszane są mieszkanki gminy Śrem urodzone w latach 1952 - 1972. Chętne pacjentki spoza grupy wiekowej 1953-1972 mogą skorzystać z mammografii w cenienie 100 zł. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać kobiety urodzone w latach 1963 - 1997, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanej profilaktycznej cytologii w ramach programu profilaktycznego finansowanego przez NFZ.

Aby skorzystać z bezpłatnego badania należy zarezerwować termin telefonicznie pod nr 61 855 75 28 lub wysłać maila z prośbą o kontakt na adres [email protected]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%