Zamknij
REKLAMA

Chodnik przy ul. Grunwaldzkiej wygląda coraz gorzej. Doczeka się remontu?

13.45, 30.09.2022 M.M.
Skomentuj
REKLAMA

Bez wątpienia chodnik wzdłuż ul. Grunwaldzkiej przy Targowisku Miejskim w Śremie jest jednym z najgorszych w mieście. W wielu miejscach jest spękany i dziurawy, przez co stwarza zagrożenie. Mieszkańcy od wielu lat domagają się remontu fatalnej drogi. 

Fatalny chodnik zlokalizowany jest po stronie Targowiska Miejskiego przy ul. Grunwaldzkiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 432. Jego nawierzchnię tworzy stara masa asfaltowa, która lata świetności ma już dawno za sobą. Na ten moment chodnik posiada liczne spękania, dziury i nierówności. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo targowiska i wielu sklepów, codziennie porusza się tędy wiele osób. Piesi, podążając nim muszą zachowywać szczególną ostrożność. Największy problem mają osoby o ograniczonej sprawności ruchowej i poruszające się na wózkach. 

W imieniu mieszkańców o remont chodnika zawnioskowała powiatowa radna Elżbieta Michalska. Na początku września br. po raz drugi zawnioskowała o niezbędny remont. Starała się już o to w lutym 2020 r. Niestety wówczas Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu negatywnie rozpatrzył wniosek. Powodem był brak rozdysponowanych wcześniej środków na remont. Zarządca zaznaczył., że chodnik wymaga naprawy w latach następnych. Niestety dwa lata minęły, a nic się nie zmieniło.

"Nawierzchnia tego chodnika na odcinku od ronda św. Jana Pawła II do ulicy E. Orzeszkowej to popękana asfaltowo-betonowa skorupa pamiętająca lata sześćdziesiąte. Stanowi ona zagrożenie dla pieszych i osób na wózkach" - zaznaczyła radna. 

Na początku tego tygodnia przyszła odpowiedź od WZDW. Okazuje się, że zarząd podejmie starania, aby chodnik przeszedł remont w 2023 r. Jednak z powodu ograniczonych środków finansowych i innych pilnych drogowych potrzeb, remont chodnika ma odbyć się etapami z wykorzystaniem kostki brukowej pozyskanej z rozbiórek innych dróg. 

Przy okazji WZDW zwrócił uwagę, że w latach 2020-2022 na terenie powiatu śremskich wykonanych zostało wiele kosztownych inwestycji. Były to: instalacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, 1 Maja i Zamenhofa, II etap budowy chodnika w Wyrzece, remont nawierzchni drogi Chrząstowo - granice powiatu, remont nawierzchni drogi na odcinku Radoszkowo - granice powiatu, remont chodnika w Manieczkach i remont ul. Gostyńskiej. 

[ZT]49951[/ZT]

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

No w końcuNo w końcu

1 0

Nic mnie tak nie wkur...wia w tym mieście jak ten chodnik. Ja nawet radnego p. Piątka się pytałem, czy da się coś z tym zrobić? Odpowiedział, że zapyta. Ile razy jak jadę rowerem, to obok chodnika? Albo ta studzienka kanalizacyjna nierówna na wysokości przejścia dla pieszych 17:39, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Że co? Że co?

1 0

Z używanej kostki brukowej? Mam pomysł: Ogłosić zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl na NOWĄ kostkę brukową, a nie przechodzoną 17:43, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%