Zamknij
REKLAMA

Straż Miejska w Śremie bierze się za kierowców parkujących na kopertach

18.55, 30.09.2022 Redakcja/ Źródło: Straż Miejska w Śremie
Skomentuj Zdj. Straż Miejska w Śremie
REKLAMA

Odholowano kolejny pojazd, który został zaparkowany w nieodpowiednim miejscu. Kierowca nie zważając na miejsce oznaczone niebieską kopertą pozostawił swój samochód. Za ten czyn został ukarany wysokim mandatem. Będzie musiał też ponieść koszty działania. 

W czwartek 29 września br. służby otrzymały zgłoszenie o samochodzie zaparkowanym na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Pojazd nie był oznakowany kartą parkingową. Straż Miejska przybyła na wezwanie. Sprawa zakończyła się odholowaniem forda z parkingu przy ul. Okulickiego. 

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 800 zł i 6 pkt karnych w myśl:

art. 130a. Ust. 1. Pkt 4. Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, który mówi, że pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku pozostawienia pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu kierowanego przez osoby wymienione w Art. 8. Ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.

Dodatkowo będzie musiał pokryć koszty odholowania pojazdu. Strażnicy miejscy apelują, aby nie być obojętnym na takie sytuacje. Należy reagować i dzwonić na nr 986.

[ZT]49952[/ZT]

(Redakcja/ Źródło: Straż Miejska w Śremie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%