Zamknij

Chcą uhonorować prezes Społem PSS. Danuta Szafrańska nominowana do dumnego tytułu

13:15, 28.05.2024
Skomentuj

Do Rady Miejskiej w Śremie wpłynął wniosek o nadanie tytułu "Honorowego obywatela Śremu" Danucie Marii Szafrańskiej, prezes Społem PSS. Pod wnioskiem podpisało się ponad tysiąc mieszkańców gminy Śrem. Nominowana do wyróżnienia wyraziła zgodę, a projektem uchwały najpierw komisja, a następnie rada zajmą się na najbliższym posiedzeniu.

Danuta Maria Szafrańska po ukończeniu szkoły podstawowej w 1963 r. rozpoczęła naukę w Śremie w Technikum Ekonomicznym, staż pracy odbyła w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Śremie. We wrześniu 1969 r. została zatrudniona w Społem PSS gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Początkowo na stanowisku kierownika kadr, a od stycznia 1981 r. została vice prezesem ds. handlu, w 1994 r. powierzono jej funkcję prezesa Spółdzielni, którą to nieprzerwanie pełni do dnia dzisiejszego. W latach 1976-1982 studiowała na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła kierunek „Ekonomikę handlu” uzyskując tytuł magistra ekonomii. W 1971 roku wyszła za mąż za Romana Szafrańskiego. Ma dwoje dzieci: Karinę (rocznik 1973) doktor habilitowany ginekolog i endokrynolog, oraz Wojciecha (rocznik 1974) profesor prawa.

W uzasadnieniu wniosku wskazano, że nominowana do uhonorowania obecnie jest jedną z osób najstarszych stażem pracy i czynnym pracownikiem spółdzielczości Społem, która jest też dla niej jedynym zakładem pracy w życiu. Do teraz przepracowała 55 lat, w tym 30 lat na stanowisku prezesa. Prowadzona przez nią Spółdzielnia należy do jednych z najlepszych w Polsce i mieści się w pierwszej piętnastce spółdzielni w naszym kraju.

Do okresu transformacji, czyli 1989 r. Społem PSS była największym przedsiębiorstwem handlowym w Śremie zatrudniając ponad 800 osób. Gdy nastał okres gospodarki wolnorynkowej oraz dopuszczenie kapitału zagranicznego do rynku wystąpiło zjawisko kurczenia się, likwidacji bądź przekształceń przedsiębiorstw państwowych oraz spółdzielczych i innych tego typu podmiotów. Dotknęło to również „Społem” PSS w Śremie, gdzie zlikwidowano wiele rodzajów działalności produkcyjnej, a zatrudnienie całkowite spadło do 150 osób.

W chwili obecnej, pomimo działających w gminie śremskiej licznych marketów, dyskontów z kapitałem zagranicznym „Społem” PSS działa i sukcesywnie się rozwija. Posiada 18 sklepów w tym trzy galerie i jeden dom handlowy, 4 zakłady gastronomiczne i dwa zakłady produkcyjne, zatrudnia 350 osób i nadal się rozwija poprzez budowę nowych pawilonów handlowych i wprowadzenie nowoczesnych form sprzedaży, a szczególnie systematyczne rozwijanie produkcji wyrobów spożywczych. Działalność jest ukierunkowana na kompleksowe zaopatrzenia społeczeństwa w artykuły codziennej potrzeby. Spółdzielnia budując obiekty handlowe dba, by swoim wyglądem dobrze wpisały się w architekturę miasta, tym samym spółdzielnia utożsamia się z dbałością o miasto, także w zakresie renowacji zabytków. Od wielu lat Spółdzielnia znana jest z działalności charytatywnej na rzecz zakładów, organizacji publicznych i instytucji kościelnych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%