W śremskim magistracie odbyło się Podsumowanie XXIII edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego PUSZKObranie. W akcji wzięło udział 16 placówek oświatowych z terenu gminy Śrem, czyli łącznie 3 600 osób. Zebrali w sumie 655,8 kg puszek, co daje średnio 0,18 kg złomu/osobę.
W dniu 10 czerwca br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Śremie odbyło się uroczyste podsumowanie XXIII edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego PUSZKObranie. Z uczestnikami konkursu spotkali się Sławomir Ratajczak zastępca Burmistrza Śremu, Katarzyna Bednarowicz naczelnik Pionu Gospodarowania Przestrzenią i Środowiskiem oraz Małgorzata Borowska inspektor Zespołu Ochrony Środowiska.
W PUSZKObraniu uczestniczyło 16 placówek oświatowych z terenu gminy Śrem, łącznie 3 600 osób. Zgromadzili 655,8 kg puszek, czyli średnio 0,18 kg złomu/osobę.
W XXIII edycji PUSZKObrania tradycyjnie I miejsce wywalczył Środowiskowy Dom Samopomocy w Śremie (4,56 kg puszek/osobę). II miejsce przypadło tym razem przedszkolakom z Przedszkola nr 7 im. Janka Wędrowniczka (1,0 kg puszek/osobę). Z kolei III miejsce zajęły przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 Słoneczna Gromada (0,59 kg puszek/osobę).
Dla laureatów ufundowano nagrody w postaci okolicznościowych czeków na zakupy lub usługę:
Placówki czynnie biorące udział w konkursie otrzymały okolicznościowe czeki na zakupy lub usługę na kwotę 400 zł oraz dyplomy pamiątkowe.
W podsumowaniu konkursu wziął udział również Marek Miłowski z EKO-PARTNER, któremu podziękowano za wieloletnią współpracę w zakresie odbioru złomu aluminiowego. Każdego miesiąca firma przekazywała do urzędu zestawienie z ilością zebranych puszek aluminiowych. Wpływy ze sprzedaży puszek przekazywane zostały uczestnikom konkursu.
W związku z prężnie prowadzoną edukacją ekologiczną w zakresie selektywnego zbierania odpadów w przedszkolach, szkołach, domach czy podczas różnych wydarzeń społecznych oraz planowanym wprowadzeniem w Polsce systemu kaucyjnego obejmującego między innymi puszki metalowe, na spotkaniu ogłoszono zakończenie trwającej od 23 lat rywalizacji placówek oświatowych w zbiórce puszek aluminiowych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz