W wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych ustalono, że Zbrudzewo zostanie podzielone na dwa sołectwa. Nowa jednostka pomocnicza otrzyma nazwę "Zbrudzewo Nowe". Podział ma celu poprawę organizacji lokalnej administracji, zwiększenie partycypacji mieszkańców w podejmowaniu decyzji oraz umożliwienie skuteczniejszego zarządzania sprawami lokalnymi.
W dniu 24 kwietnia br. Rada Miejska w Śremie przyjęła uchwałę w sprawie podziału sołectwa Zbrudzewo. Proces ten został poprzedzony analizami i konsultacjami z mieszkańcami. O konsultacje w tym temacie zbrudzewianie zawnioskowali 15 listopada 2024 r. Wniosek został uzasadniony różnymi potrzebami mieszkańców z uwagi na położenie wsi po dwóch przeciwległych stronach obwodnicy Śremu.
Konsultacje społeczne odbyły się w terminie od 19 do 30 marca 2025 r. Celem było zebranie opinii mieszkańców na temat zasadności tej zmiany, oczekiwanych efektów oraz preferencji związanych z wariantami podziału i nazwą nowej jednostki pomocniczej.
W konsultacjach wzięło udział łącznie 308 mieszkańców. Za podziałem Zbrudzewa opowiedziało się 95% uczestników. Urząd zaproponował dwa warianty ustalenia granic sołectw, które zebrały 53% i 46% głosów. Z kolei 53% mieszkańców zaproponowało nazwę "Zbrudzewo Nowe", a 31% wskazało "Zbrudzewo Nowe Osiedle". Padały jeszcze nazwy tj. Nowe Zbrudzewo, Zbrudzewko i Zbrudzewo Wielkie.
W dniu 9 kwietnia br. odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Zbrudzewo, podczas którego została podjęta uchwała w sprawie podziału sołectwa Zbrudzewo na dwa odrębne sołectwa. 48 zebranych było za podziałem sołectwa, 0 osób przeciw, 3 osoby wstrzymały się od głosu, a 1 osoba odmówiła wzięcia udziału w głosowaniu.
[ZT]80031[/ZT]
[ZT]80025[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz