Siedem szkół podstawowych z terenu gminy Śrem wykona milowy krok w stronę nowoczesnej edukacji. Dzięki współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz NASK, uczniowie zyskają dostęp do zaawansowanych pracowni AI, które przygotują ich do wyzwań przyszłości.
Gmina Śrem oficjalnie sfinalizowała formalności dotyczące nieodpłatnego przekazania nowoczesnych pracowni sztucznej inteligencji. Umowa została podpisana z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK) – Państwowym Instytutem Badawczym. Całe przedsięwzięcie jest możliwe dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), finansowanego przez Unię Europejską.
Technologiczne wsparcie trafi do szerokiego grona placówek – zarówno tych w samym mieście, jak i w okolicznych sołectwach:
To nie tylko nowe meble, ale przede wszystkim potężne narzędzia do nauki. W ramach wyposażenia każda z placówek otrzyma:
Jak podkreśla Burmistrz Śremu, Grzegorz Wiśniewski, kluczem do sukcesu młodych pokoleń jest biegłość w świecie cyfrowym. Nowe pracownie mają stać się miejscem, gdzie teoria spotka się z praktyką, a uczniowie nauczą się odpowiedzialnego i twórczego korzystania z najnowszych technologii.
Dzięki unijnym środkom i sprawnej współpracy z rządem, śremska oświata wchodzi na zupełnie nowy poziom, stając się jednym z liderów nowoczesnej edukacji w regionie.
[ZT]86302[/ZT]
[ZT]86308[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz