Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Śremie, radni pochylili się nad kwestiami, które bezpośrednio wpłyną na komfort życia mieszkańców.
Radni oficjalnie przyjęli wykaz kąpielisk na terenie gminy Śrem. Zgodnie z tradycją, jedynym legalnym i strzeżonym miejscem do kąpieli pozostaje Jezioro Grzymisławskie, przy Plaży Miejskiej w Śremie. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 75 metrów linii brzegowej.
Ratownicy pojawią się na stanowiskach 26 czerwca 2026 roku, co oznacza początek sezonu, a jego koniec ustalono na 31 sierpnia 2026 roku. Warto pamiętać, że tylko w tym wyznaczonym terminie i miejscu możemy liczyć na opiekę ratowników.
Kolejny punktem obrad było nadanie nazw nowym drogom w rejonie ulicy Szkolnej. To ważny krok dla rozwoju budownictwa jednorodzinnego w tej części miasta. Od teraz mieszkańcy powstających tam osiedli będą mogli posługiwać się adresami przy:
Nadanie nazw było skutkiem szybkiego rozwoju terenów przy ulicy Szkolnej. Wydzielono tam łącznie 14 działek pod zabudowę domów jednorodzinnych, a część terenu przewidziana jest również pod funkcje usługowe. Nowe nazwy pozwolą na sprawne nadanie numeracji porządkowej, co jest niezbędne dla przyszłych mieszkańców, jak i kurierów.

fot. uchwała Rady Miejskiej w Śremie
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
::news{"type":"see-also","item":"88577"}
::news{"type":"see-also","item":"88568"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz