Wiadomości z regionu

Zamknij

Nowy rozdział w śremskim ZOL-u - Uroczystość otwarcia nowego budynku za nami!

z.s 14:17, 25.06.2026 Aktualizacja: 14:21, 25.06.2026
Skomentuj Nowy rozdział w śremskim ZOL-u - Uroczystość otwarcia nowego budynku za nami! fot. portalsremski.pl

25 czerwca 2026 roku, odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia nowego budynku Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Śremie. Wydarzenie zgromadziło liczne grono gości ze sfery medycznej, samorządowej oraz społecznej. Nie zabrakło również samych konstruktorów i wykonawców remontu, którym osobiście podziękowano za ich pracę.

Uroczystość rozpoczęła się w sali konferencyjnej, gdzie dyrektor placówki, powitała wszystkich przybyłych gości. Szefowa ZOL-u złożyła ukłony w stronę każdego, kto dołożył najmniejszą cegiełkę do sukcesu tej inwestycji.

Podczas krótkiej prezentacji multimedialnej, pani dyrektor zobrazowała tempo prac oraz metamorfozę, jaką przeszedł ten obiekt. Jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku budynek ten pełnił funkcję chlewni, kurnika oraz magazynów.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6377"}

Inwestycja w liczbach

Dzięki zaprezentowanym danym widać, jak wielką transformację przeszedł budynek:

  • Powierzchnia użytkowa wzrosła ponad dwukrotnie - z 416,99 m² do aż 984,31 m²
  • Obiekt zwiększył się niemal ośmiokrotnie - z 1 217,6 m³ do potężnych 9 930,32 m³.
  • Liczba pomieszczeń wzrosła z 15 do aż 44 funkcjonalnych sal.

Całkowity koszt tej inwestycji realizowanej w latach 2023-2025 zamknął się w kwocie 9 983 455,62 zł. Sukces ten nie byłby możliwy bez dotacji z budżetu Województwa Wielkopolskiego wyniosła aż 8 305 539,00 zł, natomiast środki własne Zakładu to 1 677 916,62 zł.

Jak wygląda wnętrze?

Wśród zaproszonych gości kluczową obecnością wyróżniła się Katarzyna Kretkowska, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W swoim przemówieniu nie kryła radości z faktu, że mogła osobiście uczestniczyć w tak ważnym dla regionu wydarzeniu, podkreślając wagę inwestowania w zdrowie psychiczne i rehabilitację.

Po części oficjalnej mieliśmy okazję zajrzeć do wnętrz nowo otwartego obiektu. Budynek zyskał piętro, jest niezwykle przestrzenny i jasny. Znajdują się tu specjalistyczne sale do rehabilitacji oraz integracji pacjentów, komfortowe miejsca do pracy dla personelu, a także rozbudowane zaplecze sanitarne z obszernymi łazienkami. Cały obiekt został wyposażony w nowoczesną windę, dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

::news{"type":"see-also","item":"89699"}

::news{"type":"see-also","item":"89681"}

(z.s)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%