Zamknij
REKLAMA

W Iłówcu biorą w tym udział. Za nimi gra terenowa...

09:57, 10.06.2019 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Wiosną Szkoła Podstawowa im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Iłówcu zapisała się do wojewódzkiego Programu "Drzewo Franciszka". Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży do prowadzenia działań na rzecz środowiska w swoich gminach. Szkoła zgłosiła temat projektu "Ochrona ekosystemów i krajobrazów - aleja kasztanowa", który ściśle wiąże się z patronem szkoły Dezyderym Chłapowskim - prekursorem zadrzewień śródpolnych.

W pobliżu placówki, wzdłuż polnej drogi rośnie aleja kasztanowców prowadząca z Iłówca do Grzybna (tzw. kasztanówka"). W ramach projektu uczniowie sami wymyślają działania, które prowadzą. Pierwszym zadaniem było pozyskanie drzew dla wszystkich klas i grup przedszkolnych szkoły. Z okazji pierwszego Dnia Ziemi uczniowie i przedszkolacy posadzili je na terenie placówki. Grupa uczniów wybrała się również w teren w celu zbadania tzw. alei kasztanowej. Policzyła dokładnie wszystkie drzewa (186 sztuk) i stworzyła z tego zadania relację fotograficzną.

1 czerwca odbyła się także rodzinna gra terenowa. Dzieci i rodzice otrzymali mapę, z pomocą której należało odnaleźć miejsca w terenie, gdzie znajdowały się zadania do wykonania. I miejsca zajęli Nikodem i Maja Szydłowscy z rodzicami, II miejsce - Martyna i Jakub Kuka z rodzicami, III miejsce zajęli Alan i Wiktoria Kubiccy z rodzicami. Rodziny zostały nagrodzone sadzonkami drzew i upominkami. Gra terenowa sprawdziła wiedzę przyrodniczą i była doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w aktywny sposób.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA