Zamknij
REKLAMA

Sposób na przetrwanie. Radny przekonuje: To ma pomóc naszym...

06:04, 19.03.2020 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Sposób na przetrwanie. To ma pomóc naszym - śremskim firmom.
Radny ma nadzieję, że zostaną pozytywnie rozpatrzone przez Burmistrza Śremu. Dotyczą one obecnej, trudnej sytuacji mieszkańców Śremu związanej z epidemią koronawirusa COVID-19.

W piśmie skierowanym do przewodniczącego Katarzyny Sarnowskiej czytamy: W związku z epidemią koronowirusa COVID-19, która z oczywistych powodów spowodowała ograniczenie funkcjonowania szkół, zakładów pracy zwróciłem się do Pana Burmistrza Śremu z wnioskiem o podjęcie decyzji o zmniejszeniu, czasowym lub całkowitym zaniechaniu pobierania od mieszkańców naszej gminy opłat lokalnych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub podatku od nieruchomości.

Decyzja ta ułatwi osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz ich pracownikom i ich rodzinom przetrwać okres związany z epidemią. Okres epidemii wiąże się z obniżonymi wynagrodzeniami lub ich całkowitym brakiem. Należy spodziewać się wzrostu bezrobocia i związanych z tym negatywnymi zjawiskami społecznymi w postaci wykluczenia społecznego, negatywnych zachowań społecznych czy wzrostu przestępczości.

Natomiast treść drugiej interpelacji dotyczy zmiany w budżecie na rok 2020. Jej wnioskodawca chce pewnych korekt w przyjętym już budżecie.

Ta interpelacja, związana jest negatywnymi skutkami jakie z pewnością przyniesie epidemia Koronowirusa COVID-19 w naszej gminie.

Zdaniem Rafała Wachowiaka, korekta budżetu polegać powinna na rezygnacji z wydatków związanych z bieżącą działalnością gminy, np. rezygnacji z wydatków związanych inwestycjami, które mogą zostać przełożone na rok następny, rezygnacji z organizacji niektórych imprez kulturalnych, sportowych, promocją gminy czy działań związanych z nasadzeniami kwiatów czy oświetleniem świątecznym miasta i inne podobne.

Mam ogromną nadzieję, że moje interpelacje spotkają się z aprobatą wszystkich radnych oraz Burmistrza Śremu – podsumowuje Wachowiak.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone