Zamknij
REKLAMA

Szpital otrzymał nowe urządzenia. Radny Popkowski deklaruje współpracę

13:49, 19.05.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W dniu dzisiejszym przed Szpitalem Powiatowym im. Tadeusza Malińskiego w Śremie odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty powiatowego w Śremie Zenonem Jahnsem, Radnym Województwa Wielkopolskiego  w Poznaniu Robertem Popkowskim -  Przewodniczącym Solidarna Polska w Wielkopolsce  i prezesem Szpitala Michałem Sobolewskim.

Wszystkich powitał prezes Michał Sobolewski.

Spotkanie ma na celu między innymi podsumowanie pewnego etapu związanego z koronawirusem naszym powiecie, regionie zapowiedział M. Sobolewski.

Powodem dzisiejszego spotkanie było dostarczenie w dniu wczorajszym kardiomonitorów do naszego szpitala. Szpital otrzymał ich trzynaście, które przeznaczono na różne oddziały. Z czego sześć to inicjatywa starosty śremskiego. Trafiły one na:ginekologię, położnictwo, blok porodowy i urologię. Natomiast dodatkowe trzy kardiomonitory udało się pozyskać dzięki  staraniom Roberta Popkowskiego, które sfinansowano   przez Ministerstwo Sprawiedliwości -  powiedział Michał Sobolewski. Pozostałe cztery urządzenia zostały sprezentowane przez lokalne firmy: Rehau i Bejot - dodał prezes szpitala w Śremie. 

Wszystkim darczyńcom, Michał Sobolewski złożył podziękowanie w imieniu własnym, personelu medycznego i pacjentów. Jak zapowiedział: każdy otrzyma specjalne podziękowanie. Mówił o specjalnym drzewie jak genealogiczne by wpisywać tam wszystkim darczyńców.

Zenon Jahns w swojej wypowiedzi zaznaczył, iż skoro szpital jest własnością powiatu, to zrozumiałe jest zaangażowanie samorządu. Naszym celem jest aby szpital skutecznie leczył wszystkich. Nawet leczymy mieszkańców powiatów ościennych, a w czasie koronowirusa przejmowaliśmy pacjentów ze szpitala jednoimiennego w Poznaniu z ulicy Szwajcarskiej .

Starosta wspomniał również o dużym zaangażowaniu samorządu, w spłacie zadłużenia. Była to kwota  -  86 milionów złotych i obecnie przekazaniu 600 tysięcy złotych dla szpitala.

Cieszę się w tak trudnym okresie samorządy, przedsiębiorstwa, osoby prywatne podejmują tak cenne inicjatywy, jakimi są współpraca w walce z covid 19.

Na koniec starosta podziękował radnemu Robertowi Popkowskiemu za inicjatywę, w której poprzez min sprawiedliwość dokonał zakupu trzech kardiomonitorów. W swoim wystąpieniu wspomniał o zaangażowaniu burmistrza, marszałka województwa wielkopolskiego

Radny Robert Popkowski - Solidarna Polska zapewnił, iż chce się zaangażować na rzecz społeczności średzkiej i śremskiej. Zauważył, iż można wesprzeć lokalną społeczność nie tylko w sferze zdrowia, ale w życiu gospodarczym. Mamy wiele do zrobienia- rozmawiałem ze starostą dodał radny sejmiku wojewódzkiego. 

Moja obecność związana z przekazaniem kardiomonitorów jest pierwszą, ale zapewniam, iż nie ostatnią. Deklaruję gotowość do współpracy. Jest ona otwarta ? na koniec powiedział Robert Popkowski.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA